Rozpoczynasz studia na PG? Weź udział w Adapciaku | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-19

Rozpoczynasz studia na PG? Weź udział w Adapciaku

baner Adapciak 2024
Jak najlepiej rozpocząć studia na PG? Oczywiście od Adapciaka – obozu adaptacyjnego dla nowo przyjętych studentów Politechniki Gdańskiej. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach 2-7 września. Na studentów czeka wiele atrakcji i fantastyczna zabawa

Adapciak tworzony jest przez studentów i dla studentów. Wydarzenie organizuje Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, a przeznaczone jest ono dla osób, które w tym roku akademickim rozpoczynają przygodę z PG. To dla nich znakomita okazja do zapoznania się z uczelnią oraz nawiązania pierwszych znajomości.

Obozy adaptacyjne tradycyjnie odbywają się we wrześniu. Nie inaczej jest w tym roku. Adapciak odbędzie się w dniach od 2 do 7 września. Przed studentami aż 6 dni wrażeń i znakomitej zabawy.

W ramach obozu studenci wybiorą do ośrodka wypoczynkowego. Poza pięknem otaczającej przyrody czeka na nich szereg atrakcji. W programie m.in. warsztaty, gry integracyjne, turnieje sportowe, wieczorne imprezy czy… pierwsza sesja egzaminacyjna – oczywiście z przymrużeniem oka.

Adapciak to jednak nie tylko zabawa, ale także miejsce, w którym starsi studenci chcą się podzielić swoją wiedzą ze świeżo upieczonymi żakami. Stąd właśnie szkolenia, które pomogą im zapoznać się z realiami studenckimi jeszcze przed inauguracją roku akademickiego.

Rozpoczynający naukę na PG będą mieli również okazję poznać członków Wydziałowych Rad Studentów i Samorządu Studentów i zapoznać się z działalnością tych dwóch organizacji, a także zdobyć wiedzę z zakresu praw i obowiązków studenta.

Dla osób chcących dowiedzieć się więcej o nadchodzącym obozie Samorząd Studentów przygotował stoisko informacyjne, poświęcone właśnie Adapciakowi. Będzie można je znaleźć w trzy wakacyjne dni – 19, 22 i 23 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00 na kampusie PG – przed Gmachem Głównym oraz przy budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Od członków SSPG będzie można dowiedzieć się szczegółów dotyczących Adapciaka oraz zapisów, które prowadzone będą w terminie od 1 do 8 sierpnia.

Adapciak - szczegółowe informacje Adapciak na Facebooku