Wystartuj z własnym biznesem! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-08

Wystartuj z własnym biznesem!

baner wsparcie na starcie
Trwa nabór na Pierwszy Biznes – Wsparcie w Starcie w programie #FunduszeEuropejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz studenci ostatniego roku studiów mogą ubiegać się o pożyczkę na podjęcie działalności gospodarczej. To świetna szansa na rozpoczęcie własnego biznesu z pomocą Funduszy Europejskich.
Co oferujemy?

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego oferuje pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej z opcją umorzenia nawet do poziomu 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia, bez dodatkowych opłat i prowizji.

Dla kogo?
  • zarejestrowani bezrobotni
  • zarejestrowani poszukujący pracy, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej
  • studenci ostatniego roku studiów wyższych, niezatrudnieni i niewykonujący innej pracy zarobkowej
  • poszukujący pracy opiekunowie osób z niepełnosprawnością
  • poszukujący pracy, których średniomiesięczne przychody z ostatnich trzech miesięcy nie przekraczały przeciętnego wynagrodzenia
 Z jakiego terenu?
  • województwo dolnośląskie
  • województwo wielkopolskie
  • województwo lubuskie
  • województwo pomorskie
  • województwo kujawsko-pomorskie
  • województwo zachodniopomorskie
Co można finansować?
  • zakup środków trwałych, urządzeń, maszyn, materiałów, towarów i usług, infrastruktury, środków transportu niezbędnych do rozpoczęcia działalności
  • koszty stałe związane z prowadzeniem działalności do 6 miesięcy od jej podjęcia (np. czynsz, opłaty za wynajem lokalu)
Warunki pożyczki
  • maksymalna wartość – do 162.947,60 zł
  • okres spłaty – do 7 lat
  • okres karencji – do 1 roku
  • oprocentowanie od 0,58%
  • brak opłat i prowizji

W ramach projektu, osoby i podmioty mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń i doradztwa.

Dlaczego warto?

Środki z programu przyczynią się do aktywizacji zawodowej i rozwoju przedsiębiorczości.