Każdy inny, wszyscy równi. Biuro ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-08

Każdy inny, wszyscy równi. Biuro ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną

zdjęcie
"Można po prostu przyjść, porozmawiać, zapytać o radę, poprosić o pomoc, powiedzieć o swoich potrzebach i problemach, uzyskać konkretne rozwiązanie, albo tylko zostać wysłuchanym i przede wszystkim usłyszanym. Biuro ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną, w skrócie BORF zaprasza wszystkich doktorantów, studentów, którzy mierzą się z jakimiś trudnościami, przeszkadzającymi im w studiowaniu czy funkcjonowaniu w społeczności akademickiej."

BORF zostało powołane w lutym 2024 r. by działać na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dla osób z różnorodnością funkcjonalną, ale także dla tych, którzy w przypadkach nagłego pogorszenia stanu zdrowia mają trudności w realizacji kształcenia w standardowej formie. Biuro jest częścią Działu Spraw Studenckich i mieści się na pierwszym piętrze w budynku „Bratniaka”. Znajduje się tam również specjalnie przygotowany pokój do spotkań i rozmów.

BORF współpracuje z wieloma jednostkami na uczelni, żeby stworzyć ofertę kompleksową i dostosowaną do potrzeb wszystkich osób kształcących się na Politechnice Gdańskiej.

Biuro ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną