Zespół i Biuro Młodych Naukowców w kadencji 2024-2028 oraz Samorząd Doktorantów PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-23

Zespół Młodych Naukowców

30 września 2024 r., Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde powołał Zespół Młodych Naukowców na kadencję 2024-2028 w składzie:

• dr inż. Roksana Licow – przewodnicząca WILiŚ
  • dr inż. arch. Michał Kwasek WA
  • dr inż. Natalia Jatkowska WCh
  • dr inż. Mikołaj Nowak WEiA
  • dr inż. Kamil Stawiarski WETI
  • dr inż. Damian Głowienka WFTiMS
  • dr inż. Krzysztof Wołoszyk WIMiO
  • mgr Alina Guzik WZiE
  • dr inż. Agnieszka Lendzion BMN
  • mgr Joanna Ziobro BMN
  • mgr inż. arch Mariya-Veronika Mochulska SzD
  • mgr inż. Ewelina Pawelczyk SzD

Najważniejszym zadaniem Zespołu jest podejmowanie działań, aby identyfikować i likwidować bariery, które ograniczają rozwój i utrudniają pracę młodych naukowców na PG. Zespół Młodych Naukowców jest organem doradczym dla Kolegium Rektorskiego i angażuje się w realizację zadań m.in w projekcie IDUB, związanych z zarządzaniem aktywnością młodych badaczy i rozwiązywaniem konfliktów interesów powstających między młodymi naukowcami a ich otoczeniem naukowym.

Biuro Młodych Naukowców

Aby wesprzeć młodych naukowców na Politechnice Gdańskiej, z dniem 1 lutego 2024 r. zostało utworzone Biuro Młodych Naukowców, będące jednostką administracji centralnej w pionie prorektora ds. nauki.  Biuro – z założenia – inicjuje i prowadzi szeroko rozumiane działania na rzecz młodych naukowców, w tym doktorantów, wspiera realizację ich inicjatyw oddolnych, a także koordynuje działania zaplanowane w Strategii HR4R PG. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Biura Młodych Naukowców.

Biuro Młodych Naukowców
Politechnika Gdańska, Gmach B, parter, pok. 6
ul. G. Narutowicza 11/12

tel.: +48 58 348 67 48
e-mail: bmn@pg.edu.pl
Strona Biura Młodych Naukowców   Facebook Biura Młodych Naukowców

Samorząd Doktorantów Politechniki Gdańskiej

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością naszego Samorządu, który aktywnie działa na rzecz społeczności doktorantów, dbając o to, aby Wasza ścieżka naukowa przebiegała w przyjaznym i wspierającym środowisku.

Czym dokładnie zajmuje się Samorząd Doktorantów?

• reprezentuje doktorantów Uczelni wobec organów Uczelni oraz innych instytucji;
  • wspiera doktorantów w dochodzeniu swoich praw wobec organów Uczelni i innych sytuacji;
  • wyrażanie opinii w imieniu społeczności doktorantów Uczelni;
  • uczestniczenie w pracach organów i podmiotów kolegialnych Uczelni – poprzez swoich przedstawicieli;
  • uczestniczenie w podejmowaniu decyzji dotyczących spraw doktorantów;
  • prowadzenie i wspieranie działalności w zakresie spraw doktoranckich, w tym kulturalnych, socjalno-bytowych, kształcenia i naukowych;
  • uczestniczenie w pracach organizacji doktoranckich, w szczególności Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Samorząd Doktorantów Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska,