Wydział Chemiczny | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydział Chemiczny

Wydział znajduje się w czołówce Wydziałów Chemicznych w Polsce, podczas ostatniej parametryzacji nasza jednostka naukowa została doceniona otrzymując aż dwie kategorie A+, otrzymaliśmy je w obu prowadzonych dziedzinach tj. w dziedzinie nauki chemiczne oraz inżynieria chemiczna. 

Zespoły badawcze mają do zaproponowania przyszłym inżynierom, magistrom oraz doktorantom interesującą tematykę badawczą, a laboratoria wyposażone są w najnowocześniejszą aparaturę badawczą. Tutaj spotkacie przyjaźnie nastawionych naukowców, którzy są jednocześnie doskonałymi wykładowcami. Działa tu wiele kół naukowych, w których możecie rozwijać swoje pasje, zdobywać nową wiedzę i poznawać studentów o podobnych zainteresowaniach. 

Wydział Chemiczny posiada dostęp do imponujących zbiorów bibliotekarskich, zarówno w formie klasycznej jak i elektronicznej. Naukami chemicznymi badacze zajmują się w tym miejscu od ponad wieku, a sam wydział znajduje się zarówno w nowoczesnych budynkach, jak i w zabytkowej części kampusu z laboratoriami. 

Skontaktuj się z nami

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna

rekrutacja-chem@pg.edu.pl

ulotka

Kierunki studiów

Sprawdź kierunki studiów na Wydziale Chemicznym 🧪

Dlaczego MY?

Przekonaj się dlaczego warto studiować na Wydziale Chemicznym 😊

Rozmowa z naukowcem

Dr inż Ewa Głowińska pracuje nad otrzymaniem materiałów przyjaznych środowisku i organizmom żywym