Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki | Politechnika Gdańska

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej jest jednym z  największych na uczelni. Składa się z 16 katedr i 6 laboratoriów jako podstawowych jednostek zatrudniających blisko 250 pracowników naukowo-dydaktycznych i naukowych, w tym trzech członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk. Na wydziale kształci się około 3 400 studentów.

Wydział od roku 1992 nieprzerwanie utrzymuje kategorię naukową A. Natomiast od 2017 wydział może pochwalić się najwyższą kategorią A+, świadczącą o wiodącym poziomie w skali całego kraju.

Wydział posiada nowoczesną infrastrukturę badawczą. Naukowcy i studenci mają do dyspozycji nowoczesne laboratoria, m.in.:

i wiele innych

Kierunki studiów

Sprawdź kierunki studiów na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki 🤖

Dlaczego MY?

Przekonaj się dlaczego warto studiować na WETI 😊