Rozwój cywilizacji niesie za sobą wiele odkryć służących ludzkości i poprawiających komfort życia, ale również wiele zagrożeń. Najpilniejszą potrzebą XXI wieku jest skuteczna ochrona naszej planety przed nadmierną eksploatacją, dlatego stworzyliśmy kierunek “Inżynieria odzysku surowców i energii”.

Wczorajsze odpady to dzisiejsze cenne surowce, a dziedzina technologii recyklingu jest jedną z najważniejszych gałęzi współczesnej gospodarki. Jeżeli umiesz odważnie podchodzić do problemów, myśląc nieszablonowo, a przy tym masz otwarty umysł i wrażliwość na losy planety, zapraszamy na studia!

Kierunek Inżynieria odzysku surowców i energii wpisuje się w politykę Europejskiego Zielonego Ładu. Studia mają charakter interdyscyplinarny: jako ekspert ds. recyklingu zajmiesz się nie tylko rozwojem i optymalizacją zakładów recyklingu, ale także analizą składu i możliwości recyklingu materiałów w każdej z gałęzi przemysłu. Jako inżynier będziesz mógł wnieść aktywny udział w ochronie klimatu poprzez wdrażanie idei odzysku surowców i energii. Bardzo mocno stawiamy na współpracę z przemysłem i naukę na rzeczywistych przykładach, dzięki temu już w trakcie nauki możesz nawiązać ważne kontakty z przyszłym pracodawcą.

Co cię czeka po ukończeniu studiów?

Po ukończeniu studiów jako inżynier- specjalista od odzysku surowców i energii będziesz miał wiele otwartych drzwi do kariery. Na specjalistów od projektowania i wdrażania recyclingu czekają branże spożywcza, transportowa, petrochemiczna i wiele innych. Twoja kariera może pójść w kierunku innowacyjnego projektowania produktów, opracowywania rewolucyjnych koncepcji i technologii recyklingu, czy też w kierunku zarządzania zespołem fachowców. Pracując w technologii recyklingu, będziesz się mierzył z edukowaniem społeczeństwa i aktywnie promował ideę zero waste.