Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora PG | Politechnika Gdańska

21 June 2024 09:30 - 12:00

Kategoria: Sport

Typ: Zawody

W dniu 21 czerwca br. zapraszamy na Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej. Zawody odbywać się będą w ramach obchodów Święta Uczelni.

Wyścig Smoczych Łodzi o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej stanowi część obchodów Święta Uczelni. To popularne zawody wodne, które wywodzą się z tradycji chińskiej i cieszą się sporą popularnością na całym świecie, w tym także w Polsce. Jest to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do integracji, promowania zdrowego stylu życia oraz podkreślenia wartości pracy zespołowej.

Stowarzyszenie Absolwentów PG we współpracy z Biurem Rektora zorganizowało tegoroczne zmagania przedstawicieli środowiska akademickiego. W skład załóg smoczych łodzi wejdą m.in. uczestnicy zjazdu Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, przyjaciele ze Związku Uczelni im. Gabriela Fahrenheita w Gdańsku oraz pracownicy i absolwenci naszej Uczelni.

Informacje dla uczestników:

• termin: 21.06.2024 r. (piątek), godz. 9.30;
  • miejsce: MRKS Gdańsk, ul. Ołowianka 3A;
  • dodatkowe informacje można uzyskać drogą elektroniczną – biuro.rektora@pg.edu.pl lub telefonicznie – 58 348 65 95.