Piknik Młodego Naukowca | Politechnika Gdańska

27 June 2024 09:00 - 13:30

Kategoria: Nauka

Typ: Spotkanie

Zapraszamy doktorantów i pracowników na piknik podczas którego odbędzie się wykład „Od Apollo do Artemis” i spotkanie z prof. Dariuszem Mikielewiczem.

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów PG na Piknik Młodego Naukowca. Wydarzenie jest elementem obchodów 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Tematem przewodnim „Pikniku Młodego Naukowca. Nauka sięgająca gwiazd” jest astronomia; po prelekcji i dyskusjach, które odbędą się w Centrum Nanotechnologii A, uczestnicy przeniosą się na łono natury, by wspierać integrację i (nieoficjalny) networking.

Prelekcję „Od Apollo do Artemis” wygłosi Przemysław Mieszko Rudź – popularyzator astronomii, autor książek i przewodników, który w l. 2016–2023 był ekspertem Polskiej Agencji Kosmicznej odpowiedzialnym za edukację kosmiczną, kontakty z mediami, informację i promocję.

Na pytania młodych naukowców odpowie prorektor ds. organizacji i rozwoju prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz.

Informacje dla uczestników: