Jak skutecznie chronić swoją domenę internetową oraz unikać naruszeń cudzych praw - webinarium | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-25

webinarium
Urząd Patentowy RP ma przyjemność zaprosić do udziału w webinarium – „Jak skutecznie chronić swoją domenę internetową oraz unikać naruszeń cudzych praw?”

Podczas webinarium wystąpią: dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalska i dr Ireneusz Matusiak.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części: wykładu oraz części poświęconej studium przykładów sporów oraz konsultacjom dotyczącym praktycznych aspektów omawianego zagadnienia.

Webinarium skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także do wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką.

Dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalska jest adiunktem w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej i Ochrony Konkurencji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od ponad 20 lat zajmuje się problematyką prawną domen internetowych. Od 2006 r. pełni funkcję arbitra w Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT, a od 2018 r. arbitra w Centrum Arbitrażu i Mediacji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Dr Ireneusz Matusiak przez 25 lat pracował jako radca prawny. Posiada bogate doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w tym z branży IT oraz branży medialnej. W latach 2003-2022 roku pełnił funkcję Prezesa Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji w Warszawie. Obecnie sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie - XXII Wydziału Własności Intelektualnej.

Webinarium odbędzie się w dniu 30 marca 2022 r. (środa) w godz. 10:00-13:00.
Wydarzenie będzie transmitowane online za pośrednictwem platformy Cisco Webex Events. Link do wydarzenia pojawi się na stronie UPRP w dniu transmisji.