Spotkanie konsultacyjno-informacyjne branża gier wideo - własność intelektualna 28.02 o godz. 12:00 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-02-27

Spotkanie konsultacyjno-informacyjne branża gier wideo - własność intelektualna 28.02 o godz. 12:00

gry

Szanowni Państwo,

Urząd Patentowy RP ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym pt. „Własność intelektualna w branży gier wideo”, które odbędzie się w dniu 28.02.2023 r. w godz. 12:00 -13.30 w Urzędzie Patentowym RP.

Na spotkaniu wystąpi dr Marcin Balicki, adwokat i zawodowy pełnomocnik przed Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej. Dr Balicki jest też przewodniczącym Sekcji Własności Intelektualnej w Instytucie Allerhanda, arbitrem Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji oraz członkiem Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii.

Spotkanie związane jest z premierą publikacji dr. M. Balickiego pt. „Własność intelektualna w branży gier wideo”.

W trakcie spotkania zostaną poruszone m.in: następujące zagadnienia:

·Mario utworem plastycznym i znakiem towarowym - rodzaje własności intelektualnej w grze wideo. Wybór optymalnych praw do ochrony własności intelektualnej.

·Tytuł Overwatch jest już zajęty. IP clearance na potrzeby gry wideo.

·Czy gameplay to własność intelektualna?

·Korzystanie z cudzej własności intelektualnej – czy zawsze niezbędna jest umowa?

·Najważniejsze dobre praktyki przy zawieraniu umów dotyczących nabywania praw własności intelektualnej.

·Reagowanie na przypadki naruszenia praw własności intelektualnej. Jak ustalić, czy ktoś narusza prawa studia. Jak zweryfikować, czy studio narusza cudze prawa?

Aby wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się stacjonarnie w siedzibie Urzędu Patentowego RP (w Sali 557), niezbędna jest rejestracja pod adresem: joanna.rapita@uprp.gov.pl. Warunkiem rejestracji jest otrzymanie e-mailem potwierdzenia zgłoszenia uczestnictwa w spotkaniu.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Będzie też możliwość dołączenia do spotkania online. Link pojawi się na stronie internetowej Urzędu w dniu wydarzenia.

23 wyświetleń