Premiera publikacji „The Big Book of Online Education” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-09

Premiera publikacji „The Big Book of Online Education”

Grafika The Big Book of online education
Praktyczne porady, inspiracje czy też przykłady zastosowania innowacyjnych metod dydaktycznych w praktyce akademickiej – to i jeszcze więcej znajdziemy w publikacji „The Big Book of Online Education”, opracowanej przez Politechnikę Gdańską we współpracy z zagranicznymi partnerami. Książka jest już dostępna do bezpłatnego pobrania.

„The Big Book of Online Education” czyli „Wielka Księga Edukacji Online” opracowana została w ramach projektu E-TECH, prowadzonego przez Politechnikę Gdańską we współpracy z partnerami: Politecnica delle Marche in Ancona z Włoch, Joanneum Gesellschaft MBH in Graz z Austrii oraz ze wsparciem Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego SEA.

To unikatowa, bogata w multimedia publikacja napisana przez międzynarodowy zespół ekspertów w dziedzinie metodyki, nowoczesnej edukacji i e-learningu. Książka skierowana jest zwłaszcza do nauczycieli i osób, którym zależy na edukacji w najlepszym wydaniu. Znajdziemy w niej mnóstwo praktycznych porad, inspiracji, narzędzi, scenariuszy użycia oraz przykładów zastosowania innowacyjnych metod dydaktycznych w praktyce akademickiej. Jest to najbogatsza tego typu pozycja na rynku przewodników metodycznych na poziomie szkolnictwa wyższego. Niemal 300 stron użytecznej i pięknie opracowanej treści. Książkę można bezpłatnie pobrać w formacie PDF.

„The Big Book of Online Education” - pobierz

Wśród tematów poruszanych w książce, znajdują się m.in.: Active learning in practice, Online teaching in STEM, Storytelling, Gamification, Game Based Learning, AI in education, Social media learning, Online assessment czy XR technologies.

Kierownikiem projektu E-TECH był dr inż. Marek Chodnicki z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, a kierownikiem merytorycznym mgr Alina Guzik z Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Ponadto w skład kluczowego zespołu realizacyjnego PG wchodzili: dr Iwona Mokwa-Tarnowska, redaktor i ekspert ds. e-learningu (CJO), mgr Kinga Dytrych, kierownik artystyczny (WZiE), mgr Maciej Zaremba, redaktor i koordynator (WIMIO), dr hab. inż. Mariusz Deja, prof. uczelni, opiekun projektu (WIMIO).

Zespół odpowiedzialny za powstanie publikacji „The Big Book of Online Education”. W górnym rzędzie od lewej: prof. Mariusz Deja, mgr Kinga Dytrych, dr Iwona Mokwa-Tarnowska, mgr Maciej Zaremba; w dolnym rzędzie od lewej: mgr Alina Guzik, dr inż. Maciej Chodnicki. Fot. Joanna Szakoła

Z ramienia Politechniki Gdańskiej nad publikacją pracowali również: dr Anita Dąbrowicz-Tlałka, prof. uczelni, dr Anna Dembicka, dr inż. Karol Flisikowski, prof. uczelni, dr Katarzyna Kubiszewska, dr Beata Krawczyk-Bryłka, dr inż. Wiktor Sieklicki, dr Aneta Sobiechowska-Ziegert, prof. uczelni, dr inż. Aleksandra Wiśniewska, dr hab. inż. Krzysztof Zięba, prof. uczelni, dr Paweł Ziemiański oraz dr Jarosław Ziętarski.

W ramach projektu zrealizowano również certyfikowany kurs e-learningowy na 3 poziomach zaawansowania oraz bank zasobów multimedialnych do wykorzystania przez nauczycieli akademickich z całej Europy.

Projekt E-TECH, or Comprehensive Project for Distance Teaching Skills and Multimedia Resources for Technical Universities in Europe (2020-1-PL01- KA226-HE-096375) był finansowany z funduszy Unii Europejskiej z programu Erasmus+ Strategic Partnership programme.