Mgr inż. Szymon Królak laureatem 1. edycji Konkursu o Nagrodę Centrum Materiałów Przyszłości | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-04

Nagroda CMP

Z przyjemnością informujemy, że p. mgr inż. Szymon Królak został laureatem 1. edycji Konkursu o Nagrodę Centrum Materiałów Przyszłości. Tematem nagrodzonej pracy jest "Wpływ domieszkowania Hf na właściwości fizyczne Zr2-xHfxCo.". Praca została zrealizowana pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Tomasza Klimczuka z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Jak zauważyło gremium oceniające prace konkursowe "praca jest najciekawsza, gdyż bazuje na znikomym dotychczas dorobku przedstawionym w literaturze. Dobór składników może sugerować potencjalne zastosowanie w oczyszczaniu paliwa jądrowego. Stąd hafn i cyrkon."

W kapitule konkursu zasiadali:

- prof. dr hab. inż. Jan Biernat;

- prof. dr hab. inż. Leon Murawski;

- prof. dr hab. inż. Tadeusz Ossowski.