Przedszkole Politechniki Gdańskiej już od września 2023 r. Trwa rekrutacja! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-01

Przedszkole Politechniki Gdańskiej już od września 2023 r. Trwa rekrutacja!

Przedszkole
Przedszkole MegaMocni PG powstało z myślą o pracownikach, doktorantach i studentach Politechniki Gdańskiej. Docelowo będzie tam mogła bawić się i rozwijać setka przedszkolaków.

W placówce znajdą się 4 oddziały, do 25 dzieci, których indywidualny rozwój będzie wspierała wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz cały personel przedszkola. Swoją działalność placówka rozpocznie 1 września 2023 r. na parterze budynku Domu Studenckiego nr 13, przy ul. Do Studzienki 34.

Dla potrzeb dzieci obiekt przeszedł całkowitą modernizację. Wszystkie przestrzenie są jasne i nowoczesne. Ponadto dzieci mogą spędzać czas we wspólnej sali aktywności. Przedszkole posiada ogrodzony plac zabaw podzielony na część rekreacyjną i ogród przedszkolny. Aktualnie trwają prace adaptacyjne oraz związane z wyposażeniem obiektu prowadzone przez operatora.

Oferta edukacji przedszkolnej dzieci obejmuje różnorodne zajęcia m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę paluszkową, dziecięcą matematykę według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, sensoplastykę czy dogoterapię.

– Staramy się, żeby nasza uczelnia była nie tylko miejscem do pracy i nauki, ale też spełniała inne potrzeby społeczności akademickiej – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Utworzenie placówki przedszkolnej na Politechnice to ważny krok w tym kierunku, ale nie pierwszy. Już wcześniej utworzyliśmy bowiem na terenie kampusu ponad 20 punktów do przewijania dzieci i niemowląt. Chcemy, żeby PG była dla naszych pracowników i studentów, a także ich dzieci, miejscem przyjaznym, nowoczesnym i bezpiecznym – dodaje.

Przed oficjalnym rozpoczęciem roku przedszkolnego planowane jest uruchomienie 1 oddziału przedszkolnego w ramach procesu adaptacji.

Organem prowadzącym placówkę, z którym Politechnika Gdańska zawarła umowę gwarantującą preferencyjne warunki dla dzieci społeczności akademickiej, jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Szczegółowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.