Rekrutacja do Przedszkola MegaMocni PG | Politechnika Gdańska

Rekrutacja do Przedszkola MegaMocni PG

rekrutacja na rok przedszkolny 2024/2025

Rekrutacja do Przedszkola MegaMocni PG

Ruszyły zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 do placówki MegaMocni PG.

Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest wypełnienie przez rodzica Formularza Rekrutacyjnego oraz zawarcie Umowy o świadczeniu usługi edukacyjnej z operatorem przedszkola.

Z przedszkola, na preferencyjnych warunkach, mogą skorzystać wszyscy członkowie społeczności akademickiej Uczelni Fahrenheita, a więc także Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Gdański.

Oferta edukacji przedszkolnej dzieci obejmuje różnorodne zajęcia m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę ogólnorozwojową i paluszkową, dziecięcą matematykę, sensoplastykę czy dogoterapię.
W placówce stosowane są zasady Pozytywnej Dyscypliny oraz nowatorskiego podejścia Proces ponad produkt. Horyzonty maluchów poszerzają liczne zajęcia tematyczne prowadzone m.in. przez studentów ze studenckich Kół Naukowych PG.

Od września 2024 w Przedszkolu PG w grupie 5- i 6-latków realizowana będzie podstawa programowa przygotowująca do rozpoczęcia nauki w szkole (tzw. zerówki).
Indywidualny rozwój dzieci jest wspierany przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Placówka działa od 1 września 2023 roku.

Jasna, nowoczesna przestrzeń przedszkola stwarza komfortowe warunki do nauki i zabawy. Sala aktywności jest bogato wyposażona w zabawki, książki i materiały wspierające rozwój dzieci na wielu płaszczyznach. Ogrodzony plac zabaw i ogród są bezpieczną przestrzenią dla przedszkolaków.

Formularz zapisu

Organem prowadzącym placówkę, z którym Politechnika Gdańska zawarła umowę gwarantującą preferencyjne warunki dla dzieci społeczności akademickiej, jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Szczegółowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”, na stronie https://megamocni.edu.pl/przedszkole/megamocni-pg oraz pod numerem tel. 453 038 647.