Wyniki rozpatrzonych odwołań dla nowo przyjętych studentów - Domy Studenckie (IV etap) | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-08-23

zdjęcie przedstawia budynek Domu Studenckiego nr 5 na ulicy Wyspiańskiego.

Na portalu mojaPG zostały opublikowane wyniki rozpatrzonych odwołań dot. przyznania miejsc w Domach Studenckich.

sprawdź powód decyzji odmownej

Drodzy Studenci - wnioski o przyznanie miejsca w domu studenckim w IV etapie (odwołania) rozpatrywane były na podstawie danych zadeklarowanych przez studenta na dzień składania wniosku w III etapie. W odwołaniach nie można powoływać się na nowe fakty w sprawie takie jak zmiana miejsca zamieszkania, która nastąpiła po terminie złożenia wniosku.

Z uwagi na fakt, iż wpłynęło więcej wniosków niż mieliśmy do dyspozycji miejsc, nie każdy mógł otrzymać miejsce w Domu Studenckim.
Ustalony próg kilometrowy wyniósł 194 km.
Dodatkowo studenci studiów niestacjonarnych oraz studenci miejscowi nie otrzymali miejsc.

Wszyscy studenci, którzy nie otrzymali DS lub otrzymali niepreferencyjny nr DS mogą wziąć udział w V etapie rozdziału miejsc.

Przypominamy także o możliwości zmiany nr DS w trybie „głowa za głowę”.

Jeśli otrzymałeś miejsce w Domu Studenckim:

1. Studenci, którzy otrzymali miejsce w Domu Studenckim (DS) zobowiązani są do wpłacenia kaucji gwarancyjnej w wysokości 500 zł do dnia 31 sierpnia 2022 r.
  2. Studenci, którzy otrzymali miejsce w DS zobowiązani są do zakwaterowania się najpóźniej do 4 października 2022 r. Po tym terminie studenci tracą prawo do zamieszkania w DS na okres co najmniej jednego roku akademickiego, a dodatkowo wpłacona kaucja nie będzie podlegać zwrotowi (nie dotyczy osób, które pisemnie powiadomiły administrację DS o późniejszym przyjeździe).
  3. Kwaterowanie osób, którym przyznano miejsca w Domu Studenckim rozpoczyna się 29 września 2022 r.
  4. Studenci, którzy chcą zrezygnować z prawa do zamieszkania w Domu Studenckim, a wpłacili kaucję gwarancyjną, powinni zgłosić ten fakt pisemnie do OKS (Odwoławcza Komisja Stypendialna, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk) w terminie do 7 września 2022 r.  W przypadku złożenia rezygnacji wpłacona kaucja będzie podlegać zwrotowi.
  5. Wysokość opłat za zamieszanie w akademiku określa „Cennik opłat za zamieszkanie w domach studenckich”, który dostępny jest na stronie Osiedla Studenckiego.

Studenci, którzy otrzymali miejsce w Domu Studenckim na rok akademiki 2022/2023 w III i IV etapie rozdziału miejsc, zobowiązani się do wpłacenia kaucji gwarancyjnej do dnia 31 sierpnia 2022 r.
- Kaucja musi być wpłacona na indywidualny numer konta bankowego dostępny dla każdego studenta w portalu MojaPG (zakładka Płatności->Kaucja za akademik);
- W tytule przelewu należy wpisać – kaucja;
- Wysokość opłaty  – 500 zł.
Nie spełnienie powyższych punktów spowoduje, iż kaucja nie zostanie zaliczona na poczet wpłaty, co będzie skutkowało skreśleniem z listy osób, którym akademik został przyznany.