The 2022 ACEEU Stakeholders Forum | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-07-04

The 2022 ACEEU Stakeholders Forum

ACEEU Florence 2022
W dniach 27-29.06.2022 we Florencji odbyło się Forum Interesariuszy ACEEU. Politechnikę Gdańską reprezentowały Agnieszka Cholewińska i Barbara Urbańska z Działu Zarządzania Jakością. Nasz udział w Forum związany jest z procesem akredytacji ACEEU.
ACEEU - time to discuss

W trakcie trzech intensywnych dni dyskutowaliśmy o pomysłach i wyzwaniach stojących przed szkołami wyższymi w obszarach zaangażowania i przedsiębiorczości. Wymienialiśmy się dobrymi praktykami i ideami wdrożonymi na poszczególnych uczelniach. Podkreślono znaczenie nacisku na Trzecią Misję Uczelni oraz działań skierowanych na Zrównoważony Rozwój dla osiągnięcia wiodącej pozycji wśród uczelni w kolejnych dekadach. Poruszono kwestię konieczności współpracy między światami nauki, biznesu i polityki.

Forum było okazją do nawiązania relacji zarówno z uczelniami rodzimymi (UMP, UAM, GuMed, ALK) jak i zagranicznymi (m. in.: Universidad Carlios III de Mardid, Jönköping University, University of Szegad, Manchester Metropolitan University).

ACEEU - project

Forum Interesariuszy ACEEU w liczbach:
•    50 prezentacji dotyczących działalności uczelni w obszarach przedsiębiorczości i zaangażowania
•    2 dni warsztatów
•    107 uczestników
•    5 uczelni z Polski

Forum połączone było z XX Konferencją Triple Helix.
Więcej informacji na temat działalności ACEEU można znaleźć na stronie ACEEU.