Stypendium pomocowe Amazon-Perspektywy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-06-24

Stypendium pomocowe Amazon-Perspektywy

Plakat promujący projekt. Tekst zawarty w artykule na tle niebiesko-żółtej flagi. Po prawej stronie duży napis stypendia oraz loga firmy Amazon oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Firma Amazon we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy przekazała Politechnice Gdańskiej 20 tysięcy złotych na stypendia pomocowe – zapomogi dla studentów Politechniki Gdańskiej pochodzących z pogrążonej wojną Ukrainy.

Jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 1000 zł brutto/student zostaną przyznane 20 studentom, którzy do dnia 30 czerwca 2022 r. złożą do Komisji Stypendialnej (budynek Bratniak p. 205) poprawnie wypełniony wniosek oraz spełniają warunki przyznania świadczenia z Funduszu Stypendialnego.
We wniosku należy zawrzeć szczegółowe informacje uzasadniające potrzebę otrzymania zapomogi; m.in. skład rodziny, obecne źródła utrzymania, opis sytuacji życiowej.

Wnioski zostaną rozpatrzone przez Komisję Stypendialną zgodnie z Regulaminem świadczeń dla studentów Politechniki Gdańskiej.

Pobierz wniosek .docx

Pobierz wniosek .pdf

Informacje o projekcie:

Studenci z Ukrainy od lat stanowią największą grupę narodowościową wśród studentów zagranicznych w Polsce. W roku akad. 2020/21 było ich blisko 38,5 tysiąca – ponad 45% ogółu obcokrajowców na polskich uczelniach.

W związku z agresją militarną Rosji na Ukrainę, wielu z tych studentów znalazło się w dramatycznej sytuacji: często nie mogą liczyć na wsparcie finansowe rodziny, a wręcz sami muszą pomagać bliskim, którzy zostali w Ukrainie.

Chcąc im pomóc, Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Amazon połączyły siły w projekcie „Stypendia dla studentów z Ukrainy Amazon – Perspektywy”. Celem projektu jest przekazanie jednorazowej zapomogi w wysokości 1000 złotych dla 500 Ukraińców studiujących w Polsce.

Stypendia są przeznaczone dla studentów uczelni technicznych zrzeszonych w KRPUT, w których studiowało ponad 50 osób z Ukrainy w roku akad. 2020/21. Uczelnie spełniające powyższe kryteria i chcące wziąć udział w projekcie, otrzymają odpowiednią do liczby studentów pulę stypendiów.
Te stypendia – zapomogi będą wypłacane studentom na podstawie złożonych przez nich wniosków.

Fundatorem stypendiów jest Amazon Polska. Fundacja Edukacyjna Perspektywy odpowiada za przekazanie środków zainteresowanym uczelniom.