Pokój rodzinny na Wydziale Chemicznym | Politechnika Gdańska

Pokój rodzinny na Wydziale Chemicznym

Z początkiem roku akademickiego na Politechnice Gdańskiej został oddany do użytku kolejny pokój rodzinny. To trzecie pomieszczenie na uczelni,
w którym w kameralnych warunkach można nakarmić dzieci, przewinąć niemowlę, odpocząć czy pobawić się ze starszakiem.

Nowy pokój rodzinny znajduje się na Wydziale Chemicznym, na pierwszym piętrze budynku A (bud. nr 6, p. 114), tuż obok windy.

Pomieszczenie zostało wyremontowane i przytulnie zaaranżowane. Mimo niewielkiej przestrzeni znalazło się tu miejsce na niezbędne sprzęty: wygodny fotel dla rodzica,
fotelik do karmienia, przewijak, zabawki oraz aneks kuchenny z mikrofalówką i czajnikiem.
Pokój stanowi przestrzeń socjalną dostępną dla całych rodzin w godzinach otwarcia budynku.

Obok pokoju rodzinnego zlokalizowanego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki oraz punktu karmienia w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomii, jest to kolejne udogodnienie dla rodziców i opiekunów niemowląt oraz małych dzieci.
Celem władz uczelni jest ułatwienie pracującym lub studiującym na uczelni rodzicom
łączenie ich obowiązków naukowych z rodzinnymi.

Budynek Wydziału Chemicznego (budynek nr 6), pomieszczenie nr 114

Politechnika przyjazna rodzicom

Z początkiem września (na parterze budynku Domu Studenckiego nr 13) działalność rozpoczęło Przedszkole Megamocni PG, które powstało z myślą o pracownikach, doktorantach i studentach Politechniki Gdańskiej. W placówce znajdą się 4 oddziały, do 25 dzieci każdy.

Więcej informacji dotyczących przedszkola i udogodnień dla rodziców na Politechnice Gdańskiej można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”.