Warsztaty z robotyki i programowania | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-29

Warsztaty z robotyki i programowania

zajęcia z robotyki dla dzieci
Już od kwietnia startują zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci od 5 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej.
Podczas 10 spotkań od kwietnia do czerwca, inżynierowie z GO4Robot® wprowadzą młodych adeptów w świat technologii budując co tydzień innego robota przy użyciu profesjonalnych zestawów LEGO® WeDo 2.0 lub LEGO® Spike Prime. Oprócz poznawania mechanizmów, stopniowo tworzymy coraz to trudniejsze algorytmy. Na każdych z 10 zajęć, dzieci w parach konstruują robota z instrukcji, a następnie programują jego ruchy. Pod koniec każdej lekcji jest czas na zabawę robotem - to moment, w którym dzieci reagują żywiołowo i spontanicznie, a dużo emocji sprawia, że zapamiętują jeszcze więcej! Plan edukacyjny jest opracowany z myślą o rozwijaniu jeszcze większej ilości kompetencji u dzieci takich jak: myślenie algorytmiczne, praca zespołowa, rozwój motoryki małej, czy matematyzacja życia codziennego. Design Thinking to metoda i proces rozwiązywania problemów poprzez szukanie nowych możliwości i kreatywne działanie. Nasze zajęcia na poziomie Inżynierowie Junior skupiają się wokół projektu - jest to jedna z metod Design Thinking, co czyni robotykę narzędziem do zdobywania umiejętności w zakresie innowacyjnego i kreatywnego radzenia sobie z wyzwaniami życia codziennego.
Dzieci nie muszą czekać aż do studiów żeby poznać świat technologii, witamy na Politechnice Wielu Pokoleń.

Zajęcia odbywać się będą w soboty:
Roboludek Master 5-6 latki: 10.00 - 11.00
Mały Robotyk 1-3 klasa: 11.05 - 12.05
Inżynierowie Junior 4-6 klasa: 12.10 - 13.25

Cena kursu:
3 opłaty miesięczne po 115 zł
lub 3 opłaty miesięczne po 155 zł (w grupie najstarszej)

Zapisy:

więcej informacji na go4robot.pl/gdansk