Pomorski Urząd Wojewódzki poszukuje wolontariuszy i praktykantów wspierających działania pomocowe dla uchodźców | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-09

Flaga Ukrainy
Pomorski Urząd Wojewódzki poszukuje wolontariuszy oraz praktykantów –  osób, które chcą wesprzeć działania na rzecz pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Szukamy osób do pomocy w punktach informacyjnych oraz recepcyjnych:

• Gdańsk Główny Dworzec PKP, ul. Podwale Grodzkie 1
  • Gdańsk dom Harcerza, ul. Za Murami 2/10
  • Gdynia Główna, Dworzec PKP, ul. Plac Konstytucji 1

Szukamy osób, które na podstawie umowy o wolontariat lub umowy o odbyciu praktyki będą pomagały (bezpłatnie) w punktach dla uchodźców.

Pomoc polega m.in. na:

• tłumaczeniu na język ukraiński, rosyjski, angielski
  • udzielaniu informacji związanych z pomocą medyczną, żywnościową, zapewnieniem schronienia, itp.
  • udzielaniu wyjaśnień dotyczących przemieszczania się po Trójmieście komunikacją miejską, sposobu dotarcia na lotnisko, odprawę promową, itp.
  • podawaniu informacji o adresach placówek, instytucji, urzędów, o które pytają uchodźcy (konsulat, ambasada, przychodnie, szkoły)

Zachęcamy wszystkich do pomocy w szczególności osoby znające język ukraiński, rosyjski lub angielski, studentów kierunków: pedagogika, socjologia, psychologia (w przypadku psychologii zachęcamy studentów od 4 roku studiów).

Punkty czynne są przez całą dobą, grafik ustalamy indywidualnie. Możesz pomagać kiedy chcesz i jak długo chcesz.

Potrzebujemy także wsparcia na infolinii (umawianie na wizyty) w punkcie paszportowym w Gdańsku (ul. Okopowa 21/27). Praktyki można odbyć w dniach:

• poniedziałek oraz środa, czwartek, piątek w godzinach 7.45-15.45
  • wtorek w godzinach: 8-18
  • sobota w godzinach: 9-14.

Informacje:

Maria Leszczyńska 58 30 77 228 ; Katarzyna Łysiak 58 30 77 530