SSI team6 | Politechnika Gdańska

Treść strony

SSI team6

VOLU Modular

Naszą misją jest dostarczenie projektu adaptowalnej na całym świecie jednostki mieszkaniowej. Chcemy zmienić wyobrażenie o procesie budowlanym w segmencie mieszkalnictwa i zaoferować kompleksową usługę dla deweloperów, inwestorów publicznych i prywatnych. Nasz projekt ma na celu pokazać że inwestycja mieszkaniowa może powstawać w dużo szybszym tempie, być bardziej niezawodna i ekologiczna oraz dostępna dla ludzi.
Kryzys mieszkalnictwa jest obecny w wielu miastach na całym świecie i stale się pogłębia. Coraz mniej osób jest stać na kupno mieszkania, czynsze rosną w dramatycznym tempie a do tego dochodzą migracje ludzi ze wsi do miast czy kryzysy uchodźcze. Tradycyjny model budownictwa mieszkaniowego i działalności deweloperskiej nie jest w stanie dostarczyć rynkowi potrzebnej ilości mieszkań dostępnych cenowo a przy tym ma bardzo negatywny wpływ na środowisko i produkcję CO2.
Nasza propozycja zakłada stworzenie firmy obsługującej inwestycje deweloperskie, hotelowe, socjalne oraz inicjatywy oddolne (cohousing). Opierając się na budownictwie modułowym oraz projektowaniu wspieranym przez AI. Wiemy, że jesteśmy w stanie znacząco usprawnić proces powstawania obiektów mieszkalnych a dzięki temu zwiększyć ich dostępność, cenę oraz czas produkcji produkując przy tym mniej CO2 niż w tradycyjnym modelu budownictwa.
 

O zespole projektowym

Jesteśmy dwuosobowym zespołem wywodzącym się z Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. Doświadczenie zdobyte w Polsce i zagranicą pozwoliło nam zrozumieć, że projektowanie to interdyscyplinarny proces pracy zespołowej, który jako nadrzędny cel stawia potrzeby obecnych i przyszłych pokoleń. Wierzymy, że innowacyjne podejście do projektowania i budownictwa może rozwiązywać zachodzące problemy społeczne i ekologiczne. 


ANIA - Obecnie realizuję dyplom magisterski na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, w którym zajmuję się zmianami zachodzącymi w miastach postindustrialnych i ich oddziaływaniem na mieszkańców. Staram się poszerzać swoją wiedzę z zakresu projektowanie partycypacyjnego, shared living oraz design for disassembly. Doświadczenie zdobywałam w biurach architektonicznych w Portugalii, Gdańsku i Danii. Podczas stażu w duńskiej pracowni 3XN/GXN, realizowałam projekty z zakresu urbanistyki i architektury mieszkaniowej, w których poruszaliśmy zagadnienia ekologiczne oraz badaliśmy zależności między człowiekiem a przestrzenią. Uczestniczyłam w wielu konkursach polskich i zagranicznych - I miejsce w konkursie miasta Gdańsk realizowanego we współpracy z Politechniką Gdańską na koncepcje Centralnego Portu Jachtowego w Brzeźnie oraz wyróżnienie w konkursie na projekt Wiosennego Pawilonu w Amsterdamie. 

TOMEK - Obecnie realizuje dyplom magisterski na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej pod tytułem “Odnowa wsi post-PGR-owskich na Ziemiach Odzyskanych. Podejście zintegrowane w kształtowaniu przestrzeni” gdzie bada potencjał rozwoju środowisk wiejskich poprzez projektowanie architektury z zakresu ochrony zdrowia. W kręgu zainteresowań znajdują się badania dotyczące wpływu architektury na rozwój wspólnoty i społeczności wiejskich w tzw. “regionach uczących się”, generowanie miejsc pracy i zrównoważony rozwój. Jest dwukrotnym stypendystą programu Erasmus+, w ramach którego odbywał praktykę w biurze architektonicznym w Talinie oraz studiował na School of Architecture and Urban Design Politecnico di Milano. Doświadczenie zdobywał w ramach praktyk za granicą oraz w trójmiejskich pracowniach projektowych. Obecnie pracuje w jednym z wiodących biur architektonicznych gdzie zajmuje się projektowaniem budynków mieszkaniowych wielorodzinnych.

Etap realizacji projektu

Chcielibyśmy stworzyć interdyscyplinarny zespół projektowy, złożony ze specjalistów z zakresu architektury, konstrukcji, fizyki budowli, rozwiązań proekologicznych oraz projektowania w oparciu o sztuczną inteligencję w celu stworzenia produktu dopasowanego do wymagań użytkownika oraz spełniającego kryteria proekologiczne.
Aby skompletować taki team potrzebujemy inwestora oraz mentora, który poprzez swoją wiedzę i doświadczenie mógłby wesprzeć nasze działania i przybliżyć nas do realizacji założonych celów.

Kontakt: volumodular@gmail.com