
Zapisy uczestników rozpoczną się 6 lutego 2025 r.
Liczba miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu się będzie decydować kolejność zgłoszeń.
Szkolenie organizowane jest we współpracy z Fundacją Rozwoju Interim Managementu (FRIM).
Uczestnicy szkolenia zostaną przygotowani do roli specjalisty/konsultanta ds. liczenia emisji CO2.
Szkolenie będzie obejmowało wszystkie aspekty związane z liczeniem śladu węglowego w zakresie 1, 2 oraz 3 wg. wytycznych metodyki GHG Protocol.
Szkolenie jest dedykowane dla osób zainteresowanych realną pracą jako konsultant ESG, na zlecenie firm realizujących duże projekty dla klientów przemysłowych. Oznacza to, że takie osoby dysponują zasobami czasowymi do realizacji pracy zlecanej w ramach projektów; harmonogram pracy konsultanta zdeterminowany będzie przez harmonogram projektowy. Przewiduje się, że jeden projekt może wiązać się z pracą w blokach kilkudniowych, w wymiarze sumarycznym kilkunastu-kilkudziesięciu godzin.
Zakres szkolenia:
- Kluczowe aspekty liczenia emisji CO2 w zakresie 1, 2 oraz 3 wg GHG Protocol
- Kluczowe aspekty liczenia emisji CO2 z perspektywy specyfiki branży Agro
- Porównanie wytycznych w zakresie metodyki liczenia emisji CO2 wg GHG Protocol oraz ISO14064
Po stronie PG szkolenie skierowane jest do:
- obecnych studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, posiadających wiedzę w zakresie podstawowych obliczeń matematyczno-chemiczno-fizycznych oraz zainteresowanych tematyką liczenia emisji CO2,
- pracowników Politechniki Gdańskiej zainteresowanych zdobyciem wiedzy w zakresie liczenia emisji CO2,
- osób nie będących pracownikami, ani studentami Politechniki Gdańskiej, posiadających wiedzę w zakresie podstawowych obliczeń matematyczno-chemiczno-fizycznych oraz zainteresowanych tematyką liczenia emisji CO2.
Uczestnikami szkolenia będą również osoby spoza PG zgłaszane przez współorganizatora warsztatów (FRIM).
Termin: 26-28 lutego 2025 r.
Miejsce szkolenia: siedziba firmy DNV, ul. Łużycka 6e, Gdynia
Informacje dodatkowe:
Szkolenie będzie obejmować trzy intensywne całodniowe moduły zajęć z zakresu liczenia śladu węglowego na rzecz firm objętych obowiązkiem raportowania ESG oraz firm MSP w łańcuchach wartości. Organizator zapewnia poczęstunek w formie lunchu.
Po ukończeniu szkolenia najlepszym uczestnikom zostanie zlecona praktyczna praca związana z liczeniem śladu węglowego, sprawdzająca nabytą wiedzę i umiejętności. W zależności od wyników tej pracy, wybrani uczestnicy otrzymają zaświadczenia o gotowości do realizacji zleceń przy projektach związanych z liczeniem śladu węglowego na poziomie specjalisty lub starszego specjalisty.