Startuje nowa edycja konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-20

Startuje nowa edycja konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości

baner Jaskółki Przedsiębiorczości
Rozpoczął się nabór wniosków do organizowanego na Politechnice Gdańskiej przez Gdańsk Tech Startup School (GTS2) konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości. Inicjatywa skierowana jest do studentów i doktorantów uczelni, a także uczniów szkół ponadpodstawowych, współpracujących z PG. Termin zgłoszeń upływa 3 czerwca.

Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości polega na opracowaniu zarysu koncepcji produktu lub usługi o charakterze innowacyjnym w formie kanwy propozycji wartości. Tak przygotowany projekt należy zgłosić poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

W inicjatywie udział wziąć mogą zespoły składające się ze studentów PG, doktorantów uczelni, a także uczniów szkół ponadpodstawowych, które współpracują z politechniką. Zespoły, które dojdą do etapu finałowego, przedstawią swoje projekty w formie krótkiej prezentacji. Będzie to miało miejsce podczas gali, która odbędzie się 28 czerwca 2024 r. na Politechnice Gdańskiej. Dla najlepszych drużyn przewidziano nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Mobilna gra terenowa

W czasie trwania naboru do konkursu chętne osoby mogą wziąć w mobilnej grze terenowej w przestrzeni kampusu PG. To dobra okazja, aby poznać możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia innowacji oraz projektów o charakterze przedsiębiorczym, a jednocześnie zdobyć wiedzę przydatną do udziału w konkursie.

Uczestnicy gry zdobywają dodatkowe punkty do oceny projektu zgłoszonego do konkursu na konto indywidualne oraz na konto wydziałowe. Najbardziej zaangażowany wydział zdobędzie tytuł „Jaskółki PG”.

Gra terenowa odbywa się przy wykorzystaniu autorskiej aplikacji dostępnej pod adresem, dostępnej na stronie pg.trzyzero.edu.pl.

Nabór wniosków w konkursie oraz gra terenowa potrwają w dniach 14.05-03.06.2024 r. Wszystkie informacje organizacyjne znajdują się na stronie konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości.

13 wyświetleń