Ostatnie dni rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2023/2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-04-17

Ostatnie dni rekrutacji do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2023/2024

foto
17 kwietnia ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, prowadzonej wspólnie z dwoma instytutami Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku - Instytutem Maszyn Przepływowych oraz Instytutem Budownictwa Wodnego. Rekrutacja potrwa do poniedziałku 8 maja do godz. 11.

Rekrutacja do szkoły doktorskiej prowadzona jest etapowo na drodze konkursu i przedstawia się następująco:

Krok 1. Wybór potencjalnego promotora – przed rejestracją

Uzyskanie deklaracji potencjalnego promotora jest warunkiem koniecznym przejścia do kolejnego etapu. Więcej informacji tutaj.

Krok 2. Rejestracja konta w systemie rekrutacyjnym PG

Nabór do szkoły doktorskiej odbywa się w formie elektronicznej. Rejestracja elektroniczna w systemie rekrutacyjnym PG zostanie zamknięta 8 maja (poniedziałek) o godz.9. Więcej informacji tutaj.

Krok 3. Dokonanie opłaty rekrutacyjnej i przesłanie skanów.

Kandydat dokonuje opłaty rekrutacyjnej w wysokości 300 PLN (słownie: trzysta złotych) warunek konieczny rozpatrzenia aplikacji kandydata do szkoły doktorskiej przez komisję rekrutacyjną.  Więcej informacji tutaj.

Krok 4. Złożenie dokumentów do szkoły doktorskiej

Warunkiem przyjęcia do szkoły doktorskiej jest terminowe złożenie oryginałów dokumentów. Przyjmowanie kompletu dokumentów do Szkoły Doktorskiej potrwa od 17.04.2023 r. do 08.05.2023 r. do godz. 11:00 w godzinach pracy biura (Gmach Główny, pokój 209) - w tygodniu od 1-5.05.2023 biuro nie będzie przyjmować dokumentów.

Wykaz dokumentów rekrutacyjnych jest dostępny tutaj.

Uwaga: Kandydaci spoza Polski przesyłają skany w systemie rekrutacyjnym, natomiast oryginały będą zobowiązani dostarczyć w późniejszym terminie, zgodnie z kalendarzem rekrutacji.
W przypadku ukończenia studiów poza granicami Polski wymagane jest dołączenie wszystkich dokumentów poświadczających wykształcenie zagraniczne (dyplom i suplement/karta przebiegu studiów oraz wszelkie oświadczenia związane z tymi dokumentami) w systemie rekrutacyjnym w postaci skanów, nawet jeśli powyższe dokumenty były składane w biurze szkoły.

Szczegółowe informacje na temat naboru można znaleźć na stronie szkoły w zakładce kandydaci i w aktualnościach.