Wynalazek a biznes | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Wynalazek a biznes

15 June 2022 11:00 - 12:00

Kategoria: Współpraca

Typ: webinarium

Jeśli interesujesz się wdrażaniem innowacji na rynek, zapraszamy na dyskusję podczas webinarium organizowanego przez Centra Transferu Technologii Uczelni Fahrenheita (FarU).

Centra Transferu Technologii PG, UG oraz GUMed zapraszają pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów zainteresowanych możliwościami wdrażania wyników prac naukowych na rynek na webinarium, które odbędzie się online (na platformie MS Teams), 15 czerwca 2022 r. w godz. 11:00-12:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – obowiązuje wcześniejsza rejestracja:

https://forms.office.com/r/RysyyZNaC6

 

Program webinarium

11:00-11:05 Wprowadzenie: Damian Kuźniewski, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG

11:05-11:45 Dyskusja „Wynalazek a biznes”, prelegenci: Agnieszka Cichocka, Marek Trojanowicz

Zagadnienia: dobre praktyki we współpracy z funduszami Venture Capital, ścieżki udanej współpracy z VC, przebieg negocjacji umów z VC, oczekiwania inwestorów, jak przygotować się do rozmowy z VC, korzyści dla naukowca z założenia spin-offu, start-upu.

11:45-11:55 Pytania i odpowiedzi

11:55-12:00 Zakończenie

 

Agnieszka Cichocka

Pasjonatka sztuki i technologii. Absol­wentka Historii Sztuki i Europeistyki, obecnie pracuje jako Acceleration Mana­ger w akceleratorze Huge Thing, gdzie zaj­muje się m.in. programem pre-akceleracji tworzonym w partnerstwie z Google for Startups. Wcześniej Dyrektorka District Hall Warsaw będącego częścią Kampusu Innowacji oraz Menedżerka ds. Strategii i Rozwoju I Działu Rozwoju Startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrze­ni colivingowej dla cyfrowych nomadów i nomadek. Związana z branżą kreatywną − przez wiele lat organizowała międzynaro­dowe projekty z zakresu edukacji, sztuki i szeroko rozumianej kul­tury, m.in Art for Democratic (R)evolution czy Baltic House Lab. W wolnym czasie pisze artykuły o sztuce i technologii dla DailyArt Magazine, śledzi najnowsze trendy o sztuce i angażuje się w pro­jekty wspierające kobiety w świecie technologii i nie tylko, dużo podróżuje.

 

Marek Trojanowicz

Założyciel i współudziałowiec spółki BrainScan Sp. z o.o. spółki EduSense Sp. z o.o. oraz Professor Why S.A., w przeszłości współzałożyciel firmy InteliWISE S.A., jeden z fundatorów fundacji StartUp Hub Poland. Główne obszary zainteresowań to Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazu oraz grafika 3D w tym Rozszerzona i Wirtualna Rzeczywistość, Amerykańska edycja dziennika New York Times poświęciła artykuł, który dotyczył realizowanych przez BrainScan projektów związanych z wyko­rzystaniem metod Sztucznej Inteligencji w przetwarzaniu obra­zów medycznych. Światowy magazyn TIME nazwał go pionierem e-learning’u w Europie. Jest absolwentem wydziału Informatyki na Politechnice Gdańskiej ze specjalizacją Sztucznej Inteligencji i przetwarzaniu obrazu. Przez 4 lata był kierownikiem działu ser­wisów internetowych spółki Wirtualna Polska S.A., współtwórca serwisu internetowego dla dzieci „Kolorowe Strony”, który został sprzedany firmie Wirtualna Polska S.A., Prezesowi Zarządu Opti­mus Nexus Sp. z o.o.

Damian Kuźniewski

Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, od 2009 r. odpowiada za komercjalizację i zarządzanie wynikami prac intelektualnych opracowanych na Politechnice Gdańskiej. W latach 2013-2020 jako vice prezes Excento sp. z o.o. współuczestniczył w utworzeniu 8-miu spółek spin-off, pełnił również funkcję przewodniczącego komitetu inwestycyjnego akceleratora biznesowego „e-Pionier".