Spotkanie autorskie | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Spotkanie autorskie

6 October 2022 18:00 - 20:00

Kategoria: Kultura

Typ: Spotkanie

Spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Piotrem Dominiakiem na temat jego najnowszej książki - "Rejsy po gospodarce. Drugie żeglowanie"

Biblioteka Politechniki Gdańskiej zaprasza w czwartek, 6 października, o godz. 1800 na wieczór autorski z prof. dr. hab. Piotrem Dominiakiem. Spotkanie na temat jego najnowszej książki – wyboru felietonów pt. „Rejsy po gospodarce. Drugie żeglowanie” – odbędzie się w Audytorium nr 2 EA im. Marianny Sankiewicz – Budynek A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Dyskusję poprowadzą  dr Andrzej Karalus oraz prof. Przemysław Parszutowicz. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki z autografem Autora. Wstęp wolny.

Piotr Dominiak – radomianin z urodzenia, gdańszczanin od ponad pół wieku. Profesor ekonomii, były dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (1993-1999, 2005-2012), prorektor Politechniki Gdańskiej (2016-2019).

„Rejsy po gospodarce” pisze regularnie co tydzień od 1993 roku: do marca 2020 na łamach „Dziennika Bałtyckiego”, potem na Facebooku.

 

"To już drugi raz kiedy Piotr Dominiak zabiera nas na wyprawę po odmętach gospodarki i przyległych akwenów. Pierwszy raz wypłynął w roku 2002. Mowa oczywiście jedynie o publikacjach książkowych, bo „Rejsy po gospodarce” ukazywały się na łamach „Dziennika Bałtyckiego” regularnie, tydzień w tydzień, przez prawie 30 lat. Powstało ich ponad 1400, tu zebrano niemal 200. Zwięzłe, przenikliwe, pouczające, często zabawne, czasami smutne. Ale zawsze aktualne – bo choć niekiedy sprzed paru lat, pisane jako komentarz do bieżących wydarzeń, zawsze pokazują problem uniwersalny. Mimo iż bardzo różnorodne tematycznie – przecież opowiadają nie tylko o „meandrach rynku”, ale i wielkich, którzy odeszli, o polityce, nauce, edukacji, sporcie, „o tym i owym” – mają właśnie ten wspólny mianownik: w tym, co lokalne ukazują to, co powszechne."

prof. Przemysław Parszutowicz

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej.