Hackathon HackVision | Politechnika Gdańska

Treść strony

Wydarzenia

Hackathon HackVision

4 November 2022 00:00 - 23:59

Kategoria: Nauka

Typ: Spotkanie

Już 4 listopada o 10:00 na Politechnice Gdańskiej (aula w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – nr 40) rozpocznie się hackathon Hackvision – wydarzenie skierowane do studentów i doktorantów.

Optymalizacja pracy portów, wykorzystanie satelitarnych danych obrazowych w energetyce odnawianej i nie tylko. Już 4 listopada o 10:00 na Politechnice Gdańskiej (aula w budynku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa – nr 40) rozpocznie się hackathon Hackvision – wydarzenie skierowane do studentów i doktorantów polskich uczelni, zainteresowanych analizą obrazów satelitarnych w oparciu o sztuczną inteligencję.

Poszukiwane są innowacyjne pomysły wpisujące się w kierunki rozwoju wskazane w ramach Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji (RIS).

WYZWANIA HACKATHONU:

  1. Optymalizacja pracy portów (i transportu morskiego) przy zastosowaniu danych satelitarnych.
  2. Wykorzystanie satelitarnych danych obrazowych w energetyce odnawialnej.
  3. Optymalizacja ruchu drogowego na podstawie danych satelitarnych.
  4. Optymalizacja procesu monitorowaniu upraw rolnych w oparciu o zdjęcia satelitarne.
  5. Optymalizacja zużycia energii w infrastrukturze miejskiej na podstawie danych satelitarnych.
  6. Miejskie wyspy ciepła w obliczu zmian klimatu w oparciu o dane satelitarne.

Otwarta Akademia Baltic Windustry – wykład

Ponadto podczas Hackahtonu odbędzie się również spotkanie w ramach Otwartej Akademii Baltic Windustry, organizowane przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Martyna Gatkowska, ambasadorka Programów Biznesowych Europejskiej Agencji Kosmicznej w Polsce wygłosi wykład „Technologie satelitarne wsparciem dla energetyki wiatrowej i sektora morskiego oraz Fundusze Europejskiej Agencji Kosmicznej skierowane do polskich firm”.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Geodezji i Kartografii, Absiskey Polska, ESA Business Ambassador, ESA Technology Broker, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG oraz Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG.

HackVision powered by FPCUP organizowany jest w ramach projektu FPCUP, współfinasowanego przez Komisję Europejską. Celem projektu jest upowszechnianie danych i produktów serwisów programu Copernicus oraz implementacja technologii Computer Vision.