„Pieniądz jest z powietrza! | Politechnika Gdańska

„Pieniądz jest z powietrza!

12 November 2020 18:00 - 20:00

Kategoria: Nauka

Typ: Seminarium

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym cyklu seminariów o ekonomii w ramach Rethinking Economics Gdańsk! Temat spotkania „Pieniądz jest z powietrza! – o kreacji pieniądza we współczesnej gospodarce”, dr Paweł Umiński.

Zapraszamy do wzięcia udziału w cyklu seminariów o ekonomii w ramach Rethinking Economics Gdańsk (RE Gdańsk),  który jest częścią ogólnoświatowego ruchu Rethinking Economics.

W ramach RE Gdańsk prowadzimy wykłady i seminaria, na których prezentujemy i dyskutujemy główne zagadnienia makroekonomiczne takie jak inflacja, bezrobocie, dług publiczny, pieniądz, nierówności dochodowe, polityka pieniężna i polityka fiskalna, z perspektywy heterodoksyjnych szkół ekonomicznych. Mimo, że naszą siedzibą jest Politechnika Gdańska, jesteśmy otwarci na uczestników i seminarzystów spoza uczelni, jak i z innych miast. – mówi inicjator gdańskich spotkań, dr Paweł Umiński, adiunkt Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Pierwsze seminarium odbędzie się w czwartek 12 listopada, godz. 18.00, na platformie Zoom: Wejście na spotkanie

Tematem spotkania będzie „Pieniądz jest z powietrza! – o kreacji pieniądza we współczesnej gospodarce”, które poprowadzi dr Paweł Umiński.