Rethinking Economics Gdańsk | Politechnika Gdańska

12 January 2021 18:00 - 19:30

Kategoria: Edukacja

Typ: Seminarium

Tematem spotkania będzie „Pieniądz jest z powietrza! – o kreacji pieniądza we współczesnej gospodarce”, a prelegentem Jan Chudzyński z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium o ekonomii w ramach Rethinking Economics Gdańsk (RE Gdańsk), który jest częścią ogólnoświatowego ruchu Rethinking Economics.

W ramach RE Gdańsk prowadzone są wykłady i seminaria, na których prezentowane i omawiane są główne zagadnienia makroekonomiczne takie jak inflacja, bezrobocie, dług publiczny, pieniądz, nierówności dochodowe, polityka pieniężna i polityka fiskalna, z perspektywy heterodoksyjnych szkół ekonomicznych.

Wydarzenia wspiera również Fundacja im. Edwarda Lipińskiego działająca na rzecz promocji pluralizmu w naukach ekonomicznych.

Drugie spotkanie powstałe z inicjatywy pracowników naukowych Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG odbędzie się 12 stycznia o godz. 18:00 na platformie ZOOM.