Inkubator Innowacyjności 4.0 – webinarium informacyjne | Politechnika Gdańska

19 October 2021 11:00 - 12:30

Kategoria: Nauka

Typ: webinarium

Zapraszamy pracowników naukowych PG zainteresowanych wdrażaniem wyników badań na rynek na spotkanie w formule online na temat możliwości, które oferuje program Inkubator Innowacyjności 4.0.

Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej oraz Excento Sp. z o. o. zapraszają na spotkanie online poświęcone zasadom, kryteriom i korzyściom aplikowania o środki finansowe w ramach programu Inkubator Innowacyjności 4.0 finansowanego ze środków europejskich w ramach projektu „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014–2020. Do wzięcia udziału w webinarium zachęcamy wszystkich pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej, którzy są zainteresowani wdrażaniem wyników badań na rynek.

Tematyka webinarium:

• Dlaczego warto aplikować o środki z tego Programu?
  • Które projekty mają szansę na dofinansowanie?
  • Na co można przeznaczyć środki pozyskane w ramach Programu?
  • Jakiego rodzaju wsparcie w procesie komercjalizacji oferuje CTWT oraz Excento?
  • Jak aplikować o środki w programie Inkubator Innowacyjności 4.0?

Rejestracja na webinarium odbywa się poprzez portal Evenea.

Agenda spotkania:

10.45–11.00 – Wpuszczanie uczestników do Poczekalni
11.00–11.20 – Omówienie zasad, korzyści i kryteriów aplikowania do programu Inkubator Innowacyjności 4.0 (Agnieszka Krawczyk-Kłos, Karolina Gottfried)
11.20–11.40 – Jak zaangażowanie i determinacja twórców oraz wsparcie finansowe i merytoryczne CTWT/Excento doprowadziło do udanej komercjalizacji wynalazku. Case study: Chitone Sp. z o.o. (dr inż. Grzegorz Gorczyca CEO Chitone Sp. z o.o.)
11.40–12.10 – Jak skutecznie wypełnić wniosek o dofinansowanie i aplikować o środki w ramach programu Inkubator Innowacyjności 4.0? (Agnieszka Krawczyk-Kłos, Karolina Gottfried)
12.10–12.30 – Pytania i odpowiedzi (Grzegorz Gorczyca, Agnieszka Krawczyk-Kłos, Karolina Gottfried)

Prelegenci:

dr inż. Grzegorz Gorczyca – CEO Chitone Sp. z o.o., ekspert w dziedzinie biopolimerów i biomateriałów. Inicjator i współtwórca technologii ChitoVelum® PRO. Doświadczenie w zarządzaniu innowacyjnymi projektami, a także w realizacji projektów badawczych zdobywał jako kierownik projektów realizowanych w ramach programów FNP (VENTURES, IMPULS), a także jako założyciel i wiceprezes innowacyjnego start-upu: Sorpla Sp. z o.o. Inicjator i współtwórca wynalazków chronionych pięcioma patentami (4 UPRP, 1 USA); autor 13 publikacji naukowych. Uczestnik renomowanych szkoleń z zakresu zarządzania projektami w programach „IGNITE” i „ENTERPRISERS”, organizowanych przez The Centre for Entrepreneurial Learning będącego częścią Judge Bussiness School na Uniwersytecie w Cambridge. W l. 2015–2016 pełnił funkcję brokera innowacji w ramach programu MNiSW. Od 2016 roku ekspert NCBiR w ocenie innowacyjnych projektów w ramach Poddziałania 1.1.1 POIR. W Chitone Sp. z o.o. pełni funkcję lidera projektu oraz prezesa zarządu, którego obowiązki związane są z działaniami wdrożeniowymi mającymi na celu ulokowanie rozwiniętej technologii na rynku.

Agnieszka Krawczyk-Kłos – koordynator realizacji programu Inkubator Innowacyjności 4.0 ze strony Politechniki Gdańskiej

Karolina Gottfried – koordynator realizacji programu Inkubator Innowacyjności 4.0 ze strony Excento Sp. z o.o.