Leć do Brazylii z PG. Spotkanie z podróżnikami w AK „Kwadratowa” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-16

Leć do Brazylii z PG. Spotkanie z podróżnikami w AK „Kwadratowa”

na zdj. Tytus Chmielewski i Tony Kososki
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG zaprasza uczniów i studentów z trójmiejskich szkół i uczelni, a także entuzjastów podróży i fanów rowerów na spotkanie edukacyjne z Tonym Kososkim – podróżnikiem i pisarzem, absolwentem PG oraz Tytusem Chmielewskim – studentem PG, który przejechał rowerem 1200 km wzdłuż wybrzeża Brazylii. Wydarzenie odbędzie się 25 stycznia w AK „Kwadratowa”.

Podczas spotkania o swoich niezwykłych wyprawach do Brazylii i o tym, co podróże mogą wnieść w życie studenta, opowiedzą obecny student oraz absolwent Politechniki Gdańskiej:

• Tony Kososki (właściwie Przemysław Śleziak) –  rocznik '92, absolwent mechatroniki na Politechnice Gdańskiej, podróżnik i pisarz
  • Tytus Chmielewski – rocznik '02, student budownictwa na Politechnice Gdańskiej, zwycięzca I edycji konkursu WILiŚ ADVENTURE 2023, w której m.in. podróżnik Marek Kamiński wybrał jego plan podróży i tym samym Tytus z 5 tys. euro w kieszeni wyruszył w podróż rowerową przez Brazylię: z Kurytyby do Rio de Janeiro.

W programie także: pokaz capoeiry w wykonaniu członków Klubu Sportowego Capoeira Camangula w Gdańsku, który jest obecnie największą tego typu grupą na Pomorzu oraz prezentacja możliwości wyjazdowych dla studentów Politechniki Gdańskiej przygotowana przez Dział Współpracy Międzynarodowej PG. Do tego muzyka w gorącym rytmie samby, zimne napoje oraz zabawa.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godz. 16.00 w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej przy ul. Siedlickiej 4 w Gdańsku. Wstęp jest wolny. Organizatorzy proszą jednak szkoły o zgłoszenia grup i ich liczebności na adres promocja.wilis@pg.edu.pl

Więcej o wyprawie Tytusa