Przejdź do treści

Aktualności

Data dodania: 2020-07-15

Rektor PG o organizacji roku akademickiego, statusie uczelni badawczej i perspektywach rozwoju uczelni [PODCAST PG – odc. 1]

Alegoria nauki zdobiąca wieżę zegarową na Gmachu Głównym PG
W pierwszym odcinku „Podcastu Politechniki Gdańskiej” – nowym kanale informacyjnym dla społeczności akademickiej – gościem rzecznika PG Macieja Dzwonnika był prof. Krzysztof Wilde. Rektor uczelni opowiedział m.in. o nowych perspektywach dla naukowców PG wynikających z otrzymania statusu uczelni badawczej, a także o wyzwaniach związanych z organizacją roku akademickiego. Zachęcamy do odsłuchania audycji!
Audio file

Podcast to rodzaj radiowej audycji zamieszczanej w Internecie, którą odbiorca może odsłuchać na komputerze, lub przenośnym odtwarzaczu muzyki (np. w smartfonie). Jest to również coraz bardziej popularna forma przekazywania informacji, czy prezentowania interesujących treści przez ekspertów z danej dziedziny.

Przy okazji premiery nowej strony internetowej PG, uczelnia otworzyła również swój kanał podcastowy, w którym prezentowane będą najciekawsze i najważniejsze informacje dotyczące społeczności akademickiej i funkcjonowania Politechniki Gdańskiej - tym samym kanał będzie stanowić uzupełnienie dla Biuletynu PG. Co więcej, w każdym odcinku będzie można posłuchać rozmowy z gośćmi audycji, wywodzącym się najczęściej właśnie ze społeczności PG, którzy będą opowiadać o swoich projektach badawczych, ciekawych miejscach na Politechnice, czy ważnych wydarzeniach w obrębie naszej uczelni.

484 wyświetleń