Stowarzyszenie Absolwentów PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Stowarzyszenie Absolwentów PG
 • 2024-02-24

  Żegnamy Elżbietę Rogalę-Kończak

  Odeszła nasza Koleżanka Ela Rogala-Kończak!  Absolwentka naszej uczelni, ukończyła Wydział Elektroniki. Aktywnie uczestniczyła w życiu studenckim, działała w organizacjach studenckich na wydziale i uczelni, wspierała młodszych studentów w nauce i działalności społecznej. W latach 2002-2014 była burmistrzem Rumi.  

 • 2024-02-02

  "Zielony atrament" to film - powstał z inicjatywy absolwentów WETI

  Akcja absolwentów wydziału ETI aby upamiętnić filmem postać Pani Marianny Sankiewicz z okazji 100-lecia jej urodzin po blisko czterech latach starań zakończyła się sukcesem i film został wyprodukowany, a jego premiera odbędzie się w dniu 16 lutego 2024 roku. Wydarzenie to wplata się w harmonogram obchodów 120-lecia PG. Koło absolwentów SAPG wydziału ETI wraz z wydziałem...

 • 2024-02-01

  Dzień absolwenta 2024

  Informujemy, że przyszłoroczny Dzień Absolwenta a także uroczyste wręczenie medali pamiątkowych jubilatom, którzy 50 lat temu ukończyli edukację na Politechnice Gdańskiej z rocznika 1974, odbędzie się 22 czerwca 2024r., podczas obchodów głównych 120-lecia Politechniki Gdańskiej. Zachęcamy aby wszelkie zjazdy absolwentów, jakie chcecie Państwo organizować w przyszłym...

 • 2023-12-28

  Zapraszamy na spotkanie z poezją

  Z początkiem roku odbędzie się pierwsze noworoczne spotkanie z poezją, na które Was serdecznie zapraszamy. Już 9 stycznia, we wtorek, o godzinie 17:00, w pubie Klubu Kwadratowa na Politechnice Gdańskiej. Wydarzenie organizowane jest w ramach Wieczoru Autorskiego naszego Stowarzyszenia przy współpracy z Biblioteką PG. Gościem specjalnym będzie dr hab. inż. Sławomir Ambroziak.

 • 2023-12-28

  Wywiad z Przewodniczącym SAPG w Piśmie PG.

  W najnowszym wydaniu Pisma PG ukazał się wywiad z Przewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej dr inż. Jerzym Świniańskim. Wywiad oddaje ducha współczesnych dążeń naszego Stowarzyszenia, odnosi się do fundamentów, na których zostało ono zbudowane 35 lat temu a także przywołuje inne okoliczności i fakty historyczne. Zachęcamy do jego przeczytania:...

 • 2023-12-13

  Wręczenie pamiątkowych statuetek dwóm członkom honorowym SAPG.

  Podczas wczorajszego świątecznego posiedzenia Zarządu, które odbyło się 12 grudnia w Sali Senatu, Przewodniczący naszej organizacji dr inż. Jerzy Świniański, wręczył statuetki pamiątkowe dwóm członkom honorowym SAPG, zasłużonym, najstarszym, wciąż aktywnym i wspierającym nas kolegom dr. inż. Jackowi Jettmarowi a także prof. Edmundowi Wittbrodtowi. Serdecznie gratulujemy,...

 • 2023-12-13

  Wręczenie medali za zasługi dla członków SAPG.

  Uroczyste posiedzenie Senatu naszej uczelni, które miało miejsce 6 grudnia 23, było okazją do wręczenia medali za zasługi dokonane na jej rzecz, przez osoby związane z naszym Stowarzyszeniem. Chcemy Was poinformować, że Złoty medal otrzymał dr inż. Jacek Jettmar, były przewodniczący i Członek Honorowy SAPG. Rektor wręczył ponadto medale za zasługi czterem pozostałym członkom...

 • 2023-12-12

  Poszukujemy absolwentów rocznika 1974.

  Bardzo nam zależy aby dotrzeć do wszystkich roczników absolwentów Politechniki Gdańskiej z roku 1974r. z informacją, że z okazji 50-lecia ukończenia edukacji, mogą odebrać pamiątkowy dyplom i medal z rąk Rektora PG prof. Krzysztofa Wilde. Wystarczy, że podczas Dnia Absolwenta 22 czerwca 2024r. zorganizują jubileuszowe spotkanie absolwentów swojego wydziału i właśnie do...