Zabawa w ekonomię dla szkół | Politechnika Gdańska

Zabawa w ekonomię dla szkół

Zabawa w ekonomię

Wychowawco, czy chcesz aby dzieci z Twojej klasy potrafiły czerpać radość z oszczędzania?

Czy chcesz, aby znali podstawowe zasady gospodarowania?

Czy chcesz, aby Twoi podopieczni już dzisiaj wiedzieli co to pieniądze, inflacja, inwestycja i podatek?

Jeżeli TAK, to te zajęcia są właśnie dla Twojej klasy!

Zabawa w ekonomię to warsztatowe zajęcia prowadzone przez specjalistów Wydziału Zarządzania i Ekonomii, którzy w trakcie praktycznych spotkań przedstawią i omówią najważniejsze aspekty współczesnej ekonomii.

Dzięki tym zajęciom Twoja klasa dowie się, jak i dlaczego warto oszczędzać? Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy oraz jaki jest powód tego, że ceny raz rosną, raz spadają? Ponadto, w trakcie warsztatów najmłodsi uczestnicy sami przygotują plan oszczędzania i spróbują go wdrożyć w praktyce.

Zabawa w ekonomię przeznaczona jest dla klas szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych wykładów i ćwiczeń, w trakcie których poruszane są następujące tematy:

• nowoczesne inwestowanie i oszczędzanie,
  • podatki firm i rodzin,
  • ceny i polityka gospodarcza kraju,
  • kreowanie marki, reklama i promocja.​​​​​​​

Forma zajęć:

• warsztaty
  • wykłady z elementami warsztatów

Efekty kształcenia: poszerzenie wiedzy w zakresie podstaw rachunkowości, finansów, prawa

Liczba godzin przedmiotu: 3 godziny lekcyjne

Liczebność grupy: maksymalnie 20 osób