Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Nagroda Miasta Gdańska dla młodych naukowców im. Jana Uphagena (do 8.11)

x
Dział Spraw Naukowych informuje o przyjmowaniu zgłoszeń do Nagrody Miasta Gdańska dla młodych naukowców im. Jana Uphagena.

Nagroda przyznawana jest studentom i absolwentom gdańskich uczelni wyższych w wieku do 30 lat za wybitne osiągnięcia naukowe w dwóch kategoriach:

  • nauk humanistycznych,
  • nauk społecznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych.

Wnioskodawca może zgłosić co najwyżej dwie kandydatury do Nagrody.

Wniosek powinien zawierać:

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Bratniaku oraz wykład historyczny o życiu studenckim Politechniki Gdańskiej

Biblioteka PG oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku Bratniak, poświęconej pamięci pokoleń studentów i absolwentów związanych swoją aktywnością z tym miejscem. Wydarzenie rozpocznie się wystąpieniem prof. Krzysztofa Wildego, Rektora PG, który wraz z Jerzym Świniańskim, Przewodniczącym Stowarzyszenia Absolwentów PG, dokona odsłonięcia tablicy. 

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na Bratniaku oraz wykład historyczny o życiu studenckim Politechniki Gdańskiej

Wykład Jana Kozłowskiego "Od opozycjonisty do Marszałka"

Biblioteka Politechniki Gdańskiej oraz Stowarzyszenie Absolwentów PG serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Janem Kozłowskim, którego życie to inspirująca historia zaangażowania, odwagi i zmian w Polsce. Od lat działalności w opozycji demokratycznej, przez udział w przemianach ustrojowych, aż po funkcję marszałka województwa pomorskiego – prelegent opowie o swojej drodze i doświadczeniach, które kształtowały współczesną Polskę.

Wykład Jana Kozłowskiego "Od opozycjonisty  do Marszałka"

Zdobądź nowe kwalifikacje zawodowe - spotkanie informacyjne BKiA dotyczące bezpłatnych szkoleń

Na zdjęciu informacja o wydarzeniu

Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące bezpłatnych szkoleń realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków zewnętrznych.

Data: 6 listopada 2025 r.
Godzina: 15:30–16:30
Miejsce: Budynek Hydromechaniki, I piętro, Sala Konferencyjna

Spotkanie poprowadzą:
Dorota Szubska – Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

Internet i Intranet. Politechnika Gdańska zmienia model komunikacji

Intranet PG
Nowoczesny, spójny wizualnie, atrakcyjny dla odbiorców mobilny serwis internetowy jest dziś podstawowym elementem promującym i tworzącym wizerunek uczelni. To pierwszy kontakt z marką Politechniki Gdańskiej dla tysięcy użytkowników z Polski i ze świata. Uczelnia wprowadza zmiany w modelu komunikacyjnym i systemach informacyjnych.

Aby poszczególne grupy odbiorców miały szybszy dostęp do poszukiwanych przez nich informacji, przyjęto rozwiązanie o rozdzieleniu przestrzeni dla komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. 

Komunikacja Politechniki Gdańskiej będzie docelowo funkcjonować w dwóch wymiarach:  

  • zewnętrznym - komunikacja prowadzona poprzez publiczny serwis Internetowy, skierowana do odbiorcy zewnętrznego, który na co dzień nie jest pracownikiem lub studentem uczelni. 

Subskrybuj