Uruchomiono nabór do nowej sekcji sportowej Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-03-15

Uruchomiono nabór do nowej sekcji sportowej Politechniki Gdańskiej

grafika informacyjna Sekcji Masters
Zapraszamy do dołączenia do Sekcji Masters Politechniki Gdańskiej. 

Sekcja Masters to nowa sekcja Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, przygotowująca do udziału w zawodach pływackich.

Organizatorami są  Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz Politechnika Otwarta. Partnerem Sekcji Masters jest AZS Organizacja Środowiskowa Gdańsk. Rywalizacja masters w pływaniu to zawody, które organizowane są w ramach działań Polskiego Związku Pływackiego

W treningach i zawodach mogą wziąć udział osoby powiązane z Politechniką Gdańską - studenci, doktoranci, pracownicy, emerytowani pracownicy oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów PG. Będzie to pierwsza w Polsce sekcja oparta o członków jednej Uczelni.

Warunkiem zapisu do Sekcji Masters jest umiejętność pływania przynajmniej 3 stylami: kraulem, klasycznym i grzbietowym oraz deklaracja udziału w minimum jednych zawodach w barwach Politechniki Gdańskiej.

Udział w treningach jest bezpłatny, wymagane jest założenie legitymacji AZS oraz wyrobienie licencji PZP.

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz czwartki w godzinach 20:00-21:20 (w kwietniu 2021 wtorkowe treningi trwać będą 40 min) i prowadzone będą przez trenerkę sekcji AZS PG – Emilię Miszewską oraz wieloletnią reprezentantkę naszej uczelni – Agatę Maciesza.

Plan treningowy przygotowała Alicja Pęczak-Graczyk – najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania (pływająca wszystkimi stylami), 5-krotna medalistka Mistrzostw Świata na 25-metrowej pływalni, posiadaczka ponad 300 medali z imprez krajowych i zagranicznych.

Nabór do Sekcji Masters potrwa do końca marca 2021 r.

Szczegóły zapisu na stronie Centrum Sportu Akademickiego.

32 wyświetleń