Koncert Języki Muzyki | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-08

Koncert Języki Muzyki

grafika promocyjna koncertu Języki muzyki
W pięknej Auli Politechniki Gdańskiej znów zabrzmi muzyka. Zapraszamy na koncerty fortepianowe „Języki muzyki” w dniach 17 i 18 września.

Przepiękny dźwięk zabytkowego fortepianu Steinway znów wypełni przestrzeń Auli Politechniki Gdańskiej. Towarzyszyć mu będą liczne instrumenty podczas koncertów zainicjowanych przez Fundację Haseatica.

W dniu 17  września w czasie koncertu „Języki muzyki. Mozartów dwóch.” usłyszymy dwa utalentowane kwartety: Kwartet fortepianowy w składzie Karolina Piątkowska-Nowicka, Bogna Czerwińska-Szymula, Krzysztofa Komendarek-Tymendorf i Maciej Kułakowski oraz kwartet 4Clouds w składzie Marika Staszewska-skrzypce, Emilia Miechowicz-altówka, Nikola Freda-wiolonczela, Martyna Chmura- fortepian. Wieczorem 18 września wystąpi zaś Polish Piano Trio,  tworzone przez młodych pedagogów gdańskiej Akademii Muzycznej, Roberta Kwiatkowskiego, Błażeja Golińskiego i Dominikę Glapiak.

Założeniem organizowanego festiwalu jest prezentowanie muzyki klasycznej najwyższej próby w różnorodnych, niezwykłych odsłonach. Każdy z koncertów będzie okazją do zaprezentowania innego wybranego muzycznego zagadnienia, któremu towarzyszyć będzie ciekawa prelekcja i swobodna atmosfera.  Repertuar, na który składają się dzieła z polskiej i światowej muzyki kameralnej, będzie stanowił swoistą podróż przez style, gatunki i kraje. O szczególnej misji Festiwalu mówi jego dyrektorka artystyczna, pianistka Dominika Glapiak:
Chciałabym,  aby nasze koncerty przynosiły odrobinę wytchnienia w pędzącej rzeczywistości. By kunszt wykonawców i ich pasja była przyczynkiem do zatopienia się w tej chwili, żywego kontaktu ze sztuką.

Politechnika Otwarta miała przyjemność organizacji w 2019 roku koncertu Pani Dominiki Glapiak pt. Muzyka solowa i kameralna Symona Laksa.

W ramach festiwalu odbędą się kolejne dwa koncerty w dniach 19 i 24 września w placówkach GAK, szczegóły na stronie https://www.facebook.com/FundacjaHanseatica.

Na koncerty odbywające się na Politechnice Gdańskiej należy się zarejestrować, oddzielnie na każdy dzień. Wejście na koncert nastąpi tylko za okazaniem bezpłatnych biletów otrzymanych w wyniku dokonania rezerwacji lub zaproszeń. Bilet można wydrukować lub okazać na ekranie urządzenia mobilnego.

 

Języki Muzyki. Mozartów dwóch

17 września 2021 godz. 17:00

Gdzie? Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Aula

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja na koncert Języki Muzyki. Mozarów dwóch: https://bilety.pg.edu.pl/event/jezyki-muzyki-mozart 

Języki Muzyki. Nad piękną modrą Odrą.

18 września 2021 godz. 19:00

Gdzie? Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Aula

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.


Rejestracja na koncert Języki Muzyki. Nad piękną modrą Odrą: https://bilety.pg.edu.pl/event/jezyki-muzyki-odra

Regulamin koncertu
225 wyświetleń