Politechnika Gdańska otrzymała środki finansowe w ramach programu PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej w zakresie nowoczesnych technologii w wysokości 1,260 mln. zł na realizację projektu.

Dzięki temu dofinansowaniu 50 doktorantów z Politechniki Gdańskiej będzie mogło skorzystać z dwóch form wsparcia finansowego celem zdobycia wiedzy oraz podniesienia kompetencji językowych oraz interpersonalnych, a także kwalifikacji naukowych.

  • Pierwszą formą wsparcia jest wsparcie udziału 30 doktorantów PG w zagranicznych konferencjach naukowych umożliwiających prezentację wyników ich badań na forach międzynarodowych (wyjazdy od 5 do 7 dni).
  • Drugą formą wsparcia jest wsparcie wyjazdów 20 doktorantów PG celem przeprowadzenia pomiarów/badań naukowych korzystając z unikatowej aparatury, bądź infrastruktury naukowo-badawczej, która jest niedostępna w kraju (wyjazdy do 30 dni).

W przypadku obu form wsparcia wymaga się, żeby wsparcie dotyczyło działań bezpośrednio związanych z tematyką prac doktorskich. W ramach ogłoszonego konkursu można ubiegać się wyłącznie o jeden wyjazd.

Ponadto 40 doktorantów zagranicznych będzie mogło skorzystać z dwóch form wsparcia finansowego celem zdobycia wiedzy oraz podniesienia kompetencji językowych oraz interpersonalnych, a także kwalifikacji naukowych.

  • Pierwszą formą wsparcia jest wsparcie udziału 20 doktorantów z zagranicy w szkołach zimowych/letnich na PG (pobyty od 5 do 7 dni).
  • Drugą formą wsparcia jest pobyt 20 doktorantów zagranicznych w ramach wizyt studyjnych na PG celem przeprowadzenia pomiarów/badań naukowych (pobyty od 5 do 30 dni). 

Jak wcześniej tak i w przypadku tych dwóch form wsparcia wymaga się, żeby wsparcie dotyczyło działań bezpośrednio związanych z tematyką prac doktorskich. W ramach ogłoszonego konkursu można ubiegać się wyłącznie o jeden wyjazd.

Dodatkowo w ramach programu PROM 10 przedstawicieli kadry akademickiej uczelni zagranicznych będzie mogło przyjechać na PG i wziąć udział jako wykładowcy w szkołach naukowych organizowanych przez PG lub pod jej patronatem oraz przygotowaniu wniosków grantowych wspólnie z pracownikami PG.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie wniosków. Szczegółowe zasady rekrutacji i regulamin dostępne są w załącznikach. Wnioski o wsparcie należy składać w Sekretariacie Projektu u Pani mgr Moniki Grzonkowskiej (Budynek PG 26, pokój 102 w godzinach 8:00-11:00, telefon: 347-24-16, e-mail: prom@pg.edu.pl).

Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z harmonogramem pracy Komisji Rekrutacyjnej, a informacje o wynikach rekrutacji będą wysyłane zainteresowanym pocztą elektroniczną.

WAŻNE:

  1. Projekt PROM przedłużony o 18 miesięcy z datą zakończenia 31 marca 2023 roku.
  2. Zgodnie z priorytetami programu PROM z dofinansowania skorzystać mogą doktoranci, którzy do dnia zakończenia projektu nie ukończyli 40. roku życia.
  3. Wyjazdy konferencyjne i wyjazdy o charakterze badawczym mogą być realizowane jedynie do dnia zakończenie projektu, tj. 20 marca 2023 roku.
  4. Program PROM nie przewiduje możliwości podwójnego finansowania, tj. pokrywania kosztów wyjazdu z więcej niż jednego źródła, a także otrzymywania wsparcia finansowanego lub współfinansowanego z Funduszy Europejskich w trakcie uczestnictwa w Projekcie PROM.
  5. Druga edycja programu PROM kierowana jest do osób, które nie uczestniczyły w pierwszej edycji Programu PROM. Uczestnictwo osób, które uczestniczyły w pierwszej edycji Programu, jest możliwe tylko w uzasadnionych merytorycznie przypadkach.

Rada Koordynacyjna Projektu zastrzega sobie prawo do wprowadzanie zmian w Regulaminie.