Drugie płuca od studentów Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-06-23

Drugie płuca od studentów Politechniki Gdańskiej

Drugie Płuca - logotyp akcji

Z pierwszym dniem maja zakończyła się zbiórka pieniędzy na sprzęt niezbędny w walce z koronawirusem, zorganizowana przez studentów Politechniki Gdańskiej na portalu zrzutka.pl. 778 osób wsparło tę akcję, dzięki czemu studenci uzbierali 44 777 złotych.

Wpłacano bardzo różne kwoty, od 10 zł do nawet 1200 zł, wpłaty płynęły również z zagranicy. Cała zebrana suma została przekazana do Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku. Szpital dostał ofertę na zakup respiratora w granicach 50 000 zł.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z przebiegu zbiórki oraz jej rezultatów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas wpłatą, dzięki czemu udało nam się zebrać praktycznie całą kwotę na zakup respiratora. Mamy nadzieję, że pomoże on uratować ludzkie życie, nie tylko w czasie pandemii, ale również po jej zakończeniu – mówi Szymon Rodziewicz-Borowski, student Wydziału Mechanicznego, jeden z inicjatorów zbiórki.

Akcja studentów to jedna z wielu form pomocy ze strony społeczności akademickiej PG dla personelu medycznego trójmiejskich szpitali.

O wszystkich inicjatywach Politechniki Gdańskiej w walce z pandemią można przeczytać [TUTAJ]

35 wyświetleń