Demo Day 2022 - relacja | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-07-07

Demo Day 2022 - relacja

Uczestnicy Demo Day 2022
15 zespołów startupowych, 8 tygodni warsztatów oraz 3 godziny prezentacji projektów na forum przedstawicieli władz uczelni oraz przedstawicieli pomorskiego systemu innowacji i przedsiębiorczości na scenie Auditorium Novum Politechniki Gdańskiej. 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego cyklu szkoleniowego Szkoły Startup – Demo Day 2022.

Demo Day 2022 odbyło się w formie hybrydowej: goście stacjonarni zgromadzili się w Auditorium Novum PG, zaś równolegle odbyła się transmisja online poprzez MS Teams. 

- Prezentacje wyników prac zespołów podczas Demo Day 2022 miały charakter 5 minutowych pitchingów, adresowanych do potencjalnych inwestorów, prywatnych, jak i instytucjonalnych, obecnych na sali. Wartym podkreślenia w tej edycji programu Startup School I jest przekrój uczestników, reprezentujących wszystkie wydziały naszej uczelni oraz różne poziomy studiów, od studentów 1. stopnia, po doktorantów. Zauważalną część zespołów stanowili też absolwenci PG, co miało swoje odzwierciedlenie w dojrzałości projektów, wynikającej z doświadczeń zawodowych tych osób – podsumowuje Robert Bajko kierownik projektu Szkoła Startup.

Podczas Demo Day 2022 swoje projekty zaprezentowało 12 zespołów startupowych, które ukończyły pierwszy cykl szkoleniowy Szkoły Startup oraz 3 zespoły studentów studiów MBA Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie poprowadził Michał Misztal prezes Startup Academy, której szkoleniowcy pracowali z uczestnikami Startup School w trakcie pierwszego etapu programu.

- Jednym z celów pracy w programie Startup School I było opracowanie modelu biznesowego związanego z projektem technicznym, który miałby szansę samodzielnie funkcjonować na rynku. Takie działanie wymaga nierzadko zmian wyjściowych założeń, z którymi zespoły aplikowały do programu. W przypadku kilku zespołów minionej edycji zmiany te miały charakter zasadniczy. Dobrze świadczy to zarówno o dojrzałości zespołów, jak również o efektywności samego programu – uzupełnia Robert Bajko.

Kolejne etapy projektu Szkoła Startup

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia naboru do programu Startup School II, który wiąże się z przyznaniem grantu w wysokości 50 tys. zł na dalszy rozwój pomysłów biznesowych wypracowanych w pierwszym programie. Regulaminy i nabór do programu zostaną ogłoszone na stronie www Szkoły Startup oraz na stronie programu IDUB, najpóźniej na początku nowego roku akademickiego. W tym samym czasie ruszy również nabór do 2. edycji programu Startup School I.

Zachęcamy osoby, które chciałyby się podzielić swoimi pomysłami lub zaangażować się w działania Szkoły Startup do kontaktu na adres: startup@pg.edu.pl

210 wyświetleń