team1 | Politechnika Gdańska

Treść strony

team1

InnoS

Otwórz się na lepszy świat z interaktywnym systemem kontroli światła, dźwięku i przestrzeni!

Interaktywny i programowalny system paneli wertykalnych to innowacyjny system pozwalający na automatyczne sterowanie ilością naturalnego światła, izolacją akustyczną, poziomem prywatności oraz umożliwiający kontrolę nad pozyskiwaną ilością energii słonecznej. Dzięki możliwości programowania i poruszania się po szynie, panele podwieszane do wózków stanowią nie tylko funkcjonalną alternatywę dla rolet, zasłon, mechanicznych elewacji czy kotar akustycznych, ale również ciekawy i dający możliwość wielu aranżacji element architektury wnętrz. Inteligentny system sterowany z pozycji telefonu umożliwia zespolenie wielu funkcjonalności i automatyczną kontrolę nad światłem, akustyką, prywatnością i energetyką, zależnie od pory dnia, lokalizacji słońca czy potrzeby użytkowej. Potencjalnie nieograniczona ilość ustawień pozwala na konfiguracje wpasowującą się w różne funkcje i wymagania.  Ten uniwersalny system może być wykorzystywany w różnych miejscach, takich jak biura, domy, sale konferencyjne, hotele i gabinety.

O zespole startupowym

Na ten moment jesteśmy zespołem dwuosobowym, studentów 3. stopnia w szkole doktorskiej Politechniki Gdańskiej. Obaj pracowaliśmy przez kilka lat w biurze projektowym projektując domy jednorodzinne i konstrukcje mostowe. Aktualnie, jako doktoranci reprezentujemy wydział Architektury i Inżynierii Lądowej i Środowiska. Na politechnice zajmujemy się nowoczesnymi metodami nauczania projektowania zrównoważonego oraz biomechaniką ludzkiego kręgosłupa. Po godzinach w naszych głowach rodzi się wiele pomysłów, które w ogniu dyskusji i filozoficznych przemyśleń zwykle pozostają zapomniane w szufladzie. Tym razem, postanowiliśmy zrealizować pomysł, który – według nas – znalazłby z sukcesem swoje miejsce i niszę na rynku.

Oczekiwania i potrzeby zespołu

Jesteśmy kreatywnym, pomysłowym zespołem wielu talentów. Niemniej jednak, do szerokiego spektrum naszych umiejętności zdecydowanie nie należy robienie biznesów i testowanie owoców naszych pomysłów na wolnym rynku. Chcielibyśmy nauczyć się realizować i komercjalizować nasze pomysły. Na pierwszy ogień, dobrze byłoby zrealizować pomysł przedstawiany przez nas w Startup School One.

Jeżeli chodzi o nasze potrzeby to:

  1. Przydałaby się osoba, która pokazałaby nam jak krok po kroku przejść proces od pomysłu (automatyczne panele wertykalne) do pełnej jego komercjalizacji.
  2. Przydałaby się pomoc w dokończeniu prototypu, a konkretnie usprawnienie jego kilku technicznych mankamentów. Osoba z praktycznym doświadczeniem elektrotechnicznym, mechanicznym lub z dziedziny automatyki i robotyki byłaby na wagę złota. Pożądana również byłaby konstruktywna krytyka i wskazanie praktycznych rozwiązań problemów mogących się pojawić w trakcie eksploatacji.
  3. Potrzebujemy wsparcia w procesie komercjalizacji, osoby która pomogłaby w kwestiach formalnych i patentowych.
  4. Chcielibyśmy stworzyć jakościową sieć networkingu, aby móc podjąć współpracę z jakościowymi partnerami.

Dziedzina/kategoria projektu

Architektura, formy przestrzenne; automatyka i robotyka; elektronika i elektrotechnika; mechanika; informatyka