AMBER

Space Biotechnology Today

Projekt AMBER stanowi autonomiczną, modularną i skalowalną platformę zdolną do przeprowadzania badań natury astrobiotechnologicznej w warunkach lotów rakiet suborbitalnych. Demonstracja technologiczna pierwszej iteracji naszego projektu miała miejsce podczas największego na świecie wydarzenia rakietowego tj. Spaceport America Cup w Stanach Zjednoczonych, na pokładzie rakiety sondującej. W ramach jej realizacji nawiązaliśmy współpracę z NASA Ames Research Center, wspólnie optymalizując założenia wykonawcze eksperymentu, po czym finalnie otrzymaliśmy rekomendację sensowności wykonanych prac projektowych. AMBER charakteryzuje się olbrzymim potencjałem naukowym, rozwojowym i biznesowym będąc uniwersalnym, szybkim i przede wszystkim dostępnym rozwiązaniem na przeprowadzenie badań naukowych w przestrzeni kosmicznej, które tu i teraz są krytycznie niezbędne do rozwoju biotechnologii, medycyny oraz farmacji i podniesienia jakości życia na Ziemi.

O zespole startupowym

Zespół składa się z dwóch osób, które są aktywnymi członkami Koła Naukowego SimLE. Jeden z nich zawodowo związany jest z branżą biotechnologiczną, jest członkiem Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego oraz członkiem Rady Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej. Drugi jest wielokrotnym stypendystą Stypendium Rektora Politechniki Gdańskiej, realizującym aktualnie program Indywidualnych Studiów Badawczych i posiadającym kompetencje z zakresu mechaniki, także w zakresie inżynierii medycznej. Oboje posiadają na swoim koncie wystąpienia na konferencjach naukowych takich jak International Astronautical Congress czy Symposium on Space Educational Activities. Jedną z naszych mocnych stron jest znajomość sektora kosmicznego oraz rynku biotechnologicznego.

Oczekiwania i potrzeby zespołu

Poszukujemy mentora, który pomógłby zbudować nam strategię biznesową, jak również poznać i zrozumieć aspekty prawno-administracyjne, z którymi należy się zmierzyć w przypadku tej kategorii pomysłu.

Dziedzina/kategoria projektu

astrobiotechnolgia, biotechnologia, inżynieria biomedyczna, inżynieria kosmiczna