ROBOTICO

Polski robot przyszłością przemysłu

Konstrukcją jest 7-mio osiowy robot o udźwigu do 5-ciu kilogramów. Zapewnia to duże zdolności do manipulacji w wielu procesach. Robot by osiągnąć płynność i wysoką dokładność, korzysta z najnowocześniejszych technologii napędowych tworzonych przez nas.

Całości dopełnia dodatkowe narzędzie manipulacyjne oraz tablet. Zestaw ten skupia się na uzyskaniu przez użytkownika jak najlepszych doświadczeń z jego obsługi - celując w intuicyjność i prostotę, która do tej pory nie miała realnego wybrzmienia.

Aby wyznaczać trendy w przemyśle 4.0, nasz produkt oferuje wspomaganie sztucznej inteligencji, która ułatwi programowanie przez wcześniej wyuczone zachowania robota oraz która zwiększy świadomość robota i możliwości wchodzenia w interakcje ze swoim realnym otoczeniem. Daje to szerokie pole do manewru przy prawdziwych zastosowaniach jak i status lidera innowacji.

Poza przedstawionymi innowacyjnościami, robot spełnia standardy przemysłowe “robota współpracującego” oraz wyprzedza aktualne regulacje i normy robotów współpracujących stawiając nacisk na bezpieczeństwo przy jednostkach zrobotyzowanych. Projekt jest na wczesnym stadium prac.

O zespole startupowym

Jednoosobowym zespołem ROBOTICO przewodniczy Prezes Studenckiego Koła Robotyki i Sensoryki. Dzięki swojej pozycji nabył wiele cennych doświadczeń i umiejętności podczas prac z różnymi zespołami o różnych liczebnościach. Może on również pochwalić się tytułem laureata olimpiady fizycznej oraz polskich mistrzostw programowania PLC. Ponadto poświęcił łącznie 10 000 godzin oddając się samej robotyce i mechatronice. Posiada duże zaplecze techniczne i chce rozwinąć swój pomysł w startup o zasięgu globalnym.

W rzeczywistości zespół uzupełnia 10 osób, aktualnie pracujących nad produktem. Każdy z tych wspaniałych indywidualistów ma na swoim koncie różne osiągnięcia, a połowa z nas miało okazję ze sobą już wcześniej współpracować. Razem tworzymy drużynę, która potrafi pracować na wielu płaszczyznach, która jest zdeterminowana by osiągnąć wspólny cel i drużynę, która chce kreować lepszą przyszłość.

Oczekiwania i potrzeby zespołu

- dostęp do mentorów i konsultantów

- dostęp do wiedzy wokół rozwoju startupu

- wiedza i kompetencje do rozwoju startupu

- kontakty: inżynierowie, klienci/potencjalni klienci, sponsorzy

- dostęp do STOS i chociażby częściowego wykorzystania jego mocy obliczeniowej

- kampania wizerunkowa i reklamowa

- zespół potrzebuje znaleźć pierwszego klienta

Dziedzina/kategoria projektu

Automatyka i robotyka, elektronika i elektrotechnika, informatyka, sztuczna inteligencja, big data, ochrona zdrowia, przemysł.