„Nauka praktyczna” – nowy cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-03

„Nauka praktyczna” – nowy cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM

szaro-czerwona grafika z logiem TOK FM i napisem NAUKA PRAKTYCZNA podcast Karoliny Głowackiej
Cybermedycyna, zdrowie publiczne, wpływ człowieka na środowisko naturalne, zrównoważony rozwój miast, energia odnawialna, nowoczesne techniki materiałowe i sztuczna inteligencja – to tematy nowego cyklu popularnonaukowego z udziałem naukowców Politechniki Gdańskiej w radiu TOK FM. Audycji, które poprowadzi Karolina Głowacka, będzie można wysłuchać w środy tuż po godz. 21.00 na antenie TOK FM oraz następnie w formie podcastów na tokfm.pl.

W każdą środę Karolina Głowacka będzie rozmawiać z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo-wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMed, Centrum EkoTech, Centrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii Cyfrowych, Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie już 8 września. Gościem redaktor Karoliny Głowackiej będzie dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Centrum Technologii Cyfrowych, który opowie m.in. o tym, w czym technologie oparte na sztucznej inteligencji są od nas lepsze, a w czym gorsze? Co to znaczy rozwijać sztuczną inteligencję i jak to się robi pracując w Polsce? Ile problemów AI może rozwiązać?

Zapraszamy do słuchania!

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.

423 wyświetleń