Zespoły startupowe z GTS2 zaprezentowały swoje pomysły na biznes | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-02

Zespoły startupowe z GTS2 zaprezentowały swoje pomysły na biznes

Demo Day programu Startup School One pn. „Sprawdź swój pomysł”
Siedem zespołów startupowych zaprezentowało przed publicznością swoje projekty wypracowywane w czwartej edycji Startup School One. Za nami Demo Day tego programu pn. „Sprawdź swój pomysł”.

Wydarzenie odbyło się 21 marca na Politechnice Gdańskiej, równolegle było transmitowane online. Zespoły startupowe miały za zadanie w ciągu pięciu minut zaprezentować na scenie swoje projekty, nad którymi pracowały przez ostatnie trzy miesiące, pod okiem doświadczonych trenerów i mentorów biznesowych. Następnie każdy z zespołów przez kilka minut odpowiadał na pytania jury oraz publiczności.

W skład jury podczas Demo Day weszli: dr inż. Marita McPhillips (WZiE, ambasadorka Gdańsk Tech Startup School), Daniel Kulig (mentor startupowy oraz przedsiębiorca) oraz dr inż. Sławomir Ostrowski (WZiE, przedstawiciel Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+).

– Jesteśmy pod dużym wrażeniem występów uczestników czwartej edycji programu Startup School One. Z edycji na edycję wzrasta poziom merytoryczny i dojrzałość zespołów – mówi Robert Bajko kierownik Gdańsk Tech Startup School (GTS2). – Na Demo Day pojawiły się dwie nowości. Pierwszą było trzyosobowe jury, które po każdym występie zadawało pytania, pogłębiające wgląd w poszczególne prezentacje. Drugą nowością był konkurs publiczności na najlepszą prezentację, w którym zwycięski zespół otrzymał nagrodę finansową ufundowaną przez PKB+. Oba rozwiązania świetnie wpasowały się w format Demo Day, z tego powodu będziemy chcieli je powtarzać w kolejnych edycjach.

Nagrody dla uczestników Demo Day

Na koniec wydarzenia odbyło się głosowanie publiczności, w którym największą liczbę głosów zdobył zespół RoadCode. Dr inż. Sławomir Ostrowski wręczył zwycięskiemu zespołowi symboliczny czek z nagrodą wysokości 1 tys. zł, ufundowaną przez Politechniczny Klub Biznesu PKB+.

Damian Kuźniewski, dyrektor Centrum Transferu Technologii zdecydował dodatkowo o przyznaniu wyróżnienia oraz nagrody finansowej w wysokości 500 zł zespołowi StudyBuddy. Prezentacja tego zespołu zajęła także drugie miejsce w głosowaniu publiczności i przegrała z RoadCode symboliczną różnicą głosów. Wyróżniała się jednak spośród pozostałych tym, że przedstawiała historię porażek i ewolucji pomysłów startupowych, które dotychczas przepracowali członkowie zespołu. Narracja prezentacji miała ton motywacyjny i inspiracyjny dla pozostałych uczestników wydarzenia.  

Plany GTS2 na najbliższe miesiące

Podczas inauguracji Demo Day zostało zapowiedziane otwarcie nowej przestrzeni Gdańsk Tech Startup School, zlokalizowanej w akademiku DS3, które zaplanowano na 9 kwietnia. Będzie to przestrzeń do pracy kreatywnej pn. Strefa iGTS2, przeznaczona dla studentów oraz doktorantów PG, rozwijających innowacyjne projekty o potencjale biznesowym. Strefa będzie również do dyspozycji dla osób ze społeczności PG realizujących projekty innego rodzaju, a dostęp do niej udzielany będzie indywidualnie, po rozpatrzeniu wniosku. 

Zaprezentowano również nowy koncept konkursu „Jaskółki przedsiębiorczości”, który zostanie wznowiony na PG jeszcze w semestrze letnim. Celem konkursu będzie kreowanie pozytywnego obrazu innowacji i przedsiębiorczości akademickiej. Jednym z elementów tego działania ma być ścieżka edukacyjna, która w tym roku dotycząca wykorzystania sztucznej inteligencji w poszukiwaniu i rozwijaniu nowych rozwiązań. Konkurs będzie zawierał również elementy rywalizacji międzywydziałowej.

Informacje na temat otwarcia Strefy iGTS2 oraz nowej edycji konkursu „Jaskółki przedsiębiorczości” pojawią się wkrótce na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Centrum Transferu Technologii oraz Gdańsk Tech Startup School. 

Kolejna edycja Demo Day na Politechnice Gdańskiej odbędzie się 28 czerwca.

154 wyświetleń