Dobro wraca czyli stwórzmy razem Szlachetną Paczkę! | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-21

Dobro wraca czyli stwórzmy razem Szlachetną Paczkę!

szlachetna paczka 23
Po raz kolejny łączymy siły, by przygotować paczki dla osób potrzebujących naszego wsparcia. Razem możemy więcej! 

W tym roku pracownicy Politechniki Gdańskiej pomogą Pani Katarzynie z Gdańska, która samotnie wychowuje trzy wnuczki oraz Panu Mariuszowi, który jest samotną, młodą osobą z niepełnosprawnością. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące zbiórki.

Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają rodzinom w potrzebie.

Przypominamy, że w ubiegłym roku pracownicy Politechniki Gdańskiej przekazali Pani Beacie z Gdańska, samotnie wychowującej piątkę dzieci, aż 46 paczek z różnego rodzaju artykułami. Spełniliśmy wszystkie zgłoszone przez rodzinę potrzeby, a za zebrane w zbiórce pieniądze zakupiliśmy dodatkowo sprzęt informatyczny do edukacji dzieci, kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty oraz bony żywnościowe i karty podarunkowe, które zapewniły rodzinie niezbędne artykuły pierwszej potrzeby przez dłuższy czas.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc również w tym roku przyczyni się do polepszenia warunków życia wybranych osób i stanie się początkiem pozytywnych zmian w ich życiu. Pokażmy, jak wielka energia tkwi w społeczności akademickiej naszej Alma Mater. Niech przyświeca nam troska o drugiego człowieka.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia akcji!

Szczegóły zbiórki

Zbiórka odbędzie się na naszej Uczelni w dniach 11-13 grudnia br. W kolejnych dniach wolontariusze będą pakować zebrane dary. Finał akcji nastąpi zaś w dniach 16-17 grudnia, w Weekend Cudów, kiedy paczki z darami zostaną dostarczone do magazynu, a stamtąd do potrzebujących rodzin.

Opis rodzin na stronie Szlachetnej Paczki:

  1. Pani Katarzyna z wnuczkami
  2. Pan Mariusz

Już teraz możesz zapisać się i zadeklarować pomoc!

  1. Sprawdź tutaj, jakie artykuły są nam jeszcze potrzebne.
  2. Wybierz, które z nich jesteś w stanie dostarczyć.
  3. Wypełnij formularz, wskazując wybrane pozycje.
  4. Przynieś produkty na miejsce zbiórki w dniach 11-13 grudnia w godz. 9.00-14.00 – biuro Centrum HR, Gmach Główny, pokój 262.

Pamiętaj proszę, że rzeczy, które chcesz podarować powinny być nowe lub nie nosić śladów użytkowania.

Swoje wsparcie możesz także okazać dołączając do zbiórki online, dzięki której będziemy mogli zakupić lodówkę, sofę oraz inne brakujące przedmioty.

Szlachetną Paczkę od pracowników PG koordynują:
Centrum HR / Centrum Wolontariatu: Anna Cichosz i Oksana Krushevska
Centrum Analiz Strategicznych / Społeczna Odpowiedzialność Uczelni: Marta Jankowska
Kontakt: szlachetnapaczka@pg.edu.pl

46 wyświetleń