Wydarzenia związane z PG

Doktoranckie spotkanie wigilijne!


Turniej gry w kręgle

Samorząd Doktorantów w ramach integracji środowiska doktorantów Politechniki Gdańskiej organizuje wspólne wyjście na grę w kręgle.

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia (środa) w MK Bowling - CH Manhattan (Gdańsk Wrzeszcz). Godziny 19:00-22:00. Należy przybyć odpowiednio wcześniej, ok 18:40. Obowiązkowa zmiana obuwia plus kilka kwestii organizacyjnych.

Gra rozpoczyna się punkt 19:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Aby się zapisać wystarczy podać: imię, nazwisko, numer albumu i studium doktoranckie. Dane można wysłać w wiadomości na FB lub na mojego maila: mateusz.wiszniewski@pg.edu.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na miejscu przewidziany jest ciepły posiłek oraz napoje. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia oraz nie ponosi odpowiedzialności za uczestników podczas udziału w wydarzeniu. W razie pytań proszę o kontakt.


II edycja budżetu obywatelskiego PG

Mój pomysł, mój głos – korzyść dla wszystkich. Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego PG

Otwarty został konkurs projektów w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Swoje pomysły mogą zgłaszać pracownicy, doktoranci oraz studenci naszej uczelni, zgodnie z załączonym regulaminem.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski. Zeszłoroczna edycja przyniosła 60 propozycji, z których do realizacji w drodze głosowania wybrano osiem. Pod tym adresem można śledzić postępy prac (strona jest aktualizowana na bieżąco).

Jednym z gotowych projektów jest sauna w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej. Została ona wyłożona specjalnym drewnem, a jej tak zwane serce uwalnia olejki eteryczne. W obiekcie zainstalowano oświetlenie LED z możliwością wyboru koloru światła oraz wysokiej klasy głośniki wbudowane w ściany. Przy saunie znajduje się natrysk z funkcją masażu, a całość pozbawiona jest barier architektonicznych. Od września można już z niej korzystać.

– Nasz projekt to dowód na to, że inicjatywy zgłaszane w ramach budżetu obywatelskiego przynoszą bardzo ciekawe efekty. Pracownicy i studenci mogą wziąć sprawy w swoje ręce, wystąpić z fajnym pomysłem i znaleźć poparcie. Centrum Sportu Akademickiego będzie kontynuować swoją prosportową politykę, więc na pewno wymyślimy kolejną propozycję i zgłosimy ją do drugiej edycji – zapewnia dyrektor CSA Krzysztof Kaszuba.

Dużym poparciem w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego PG cieszył się pomysł wprowadzenia systemu kolejkowego do dziekanatów. Na Wydziale Mechanicznym takie rozwiązanie zaproponowała studentka Zuzanna Witkowska.

– Kiedy już zgłosiłam projekt okazało się, że na podobny pomysł wpadli studenci z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Postanowiliśmy więc połączyć nasze budżety i sami przygotować system kolejkowy do naszych dziekanatów oraz Wydziałowej Komisji Stypendialnej na WETI. Dzięki temu mogliśmy zaproponować politechnice o wiele lepszy jakościowo produkt niż te dostępne na rynku, bardziej dopasowany do potrzeb studentów – podkreśla.

W roku 2018 kwota budżetu również wyniesie 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł przeznaczone będzie na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł – studenckich. Szczegółowe informacje na temat budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej na rok 2018 znajdują na stronie internetowej pg.edu.pl/budzet_obywatelski.

– Realizacja I edycji budżetu obywatelskiego zakończyła się sukcesem. Wszystkie zadania, które wybrali w głosowaniu pracownicy i studenci, zostały zrealizowane lub są w trakcie realizacji. Cieszy mnie ogromne zainteresowanie tą formą włączania pracowników i studentów w proces decyzji związanych z poprawą wyglądu kampusu oraz komfortu pracy i studiów. Mam nadzieję, że zainteresowanie tą formą współuczestnictwa w podejmowaniu decyzji jeszcze wzrośnie – stwierdził rektor PG prof. Jacek Namieśnik podejmując decyzję o kontynuowaniu inicjatywy budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej.


Rajd Rowerowy Śladami Żuławskiego Dziedzictwa Kulturowego

Trasa przebiegać będzie przez łagodny krajobraz Delty Wisły. Po drodze zwiedzanie i oglądanie gotyckich kościołów, domów podcieniowych, romantycznych ruin, wiatraków wśród malowniczych pól i łąk. Całość opisze i opowie doktorant zajmujący się tematyką Żuław.

TERMIN: 01-02 LIPCA 2017R.

Wyjazd z dworca głównego pociągiem Regio godz: Gdańsk Główny 09:06 – Szymankowo 09:37
I dzień: Szymankowo – Tropiszewo – Lichnowy – Boręty – Palczewo – Nowa Cerkiew – Ostaszewo – Lubieszewo – Orłowo – Nowy Dwór Gdański – Cyganek. Trasa wynosi ok. 40 km, teren płaski, bez wzniesień. Nocleg w domu podcieniowym ,,Mały holender w Cyganku”. Na miejscu zapewniony nocleg i wyżywienie oraz warsztaty.

II dzień: Cyganek – Tujsk – Świerznica – Szkarpwa – Broniewo – Żuławki – Drewnica – Przemysław – Mikoszewo – przeprawa przez Wisłę – granice Gdańska. Trasa wynosi ok. 25 km. 
Po drugiej stronie Wisły istnieje możliwość przewozu roweru autobusem 112 na dworzec główny lub samodzielny przejazd przez Wyspę Sobieszewską do centrum Gdańska. 
W każdej wsi znajduje się sklep spożywczy. W Nowym Dworze Gdańskim jest biedronka i MC.

CO ZABRAĆ:
- sprawny rower z „rowerową apteczką”, 
- prowiant, woda, napój izotoniczny,
- ubiór dostosowany do pogody,
- wygodne obuwie,
- kurtkę (na wypadek deszczu),
- telefon,
- pieniądze, 
- legitymację, dowód osobisty,
- okulary przeciwsłoneczne,
- latarkę.

Należy przygotować się na zmienne warunki pogodowe.

Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia, ubezpieczamy się we własnym zakresie. Uczestnictwo na własną odpowiedzialność.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA: 10 (decyduje kolejność zgłoszeń)

KOSZTY:
prowiant na drogę, opłata za bilety, w tym za prom przez Wisłę w Mikoszewie – 5zł 
ZAPISY:
tomasz.zybala7@gmail.com
ORGANIZATORZY:
Tomasz Zybała 783 290 336 (wszelkie pytania ;)
Maria Rybarczyk 535537224


Spotkanie wigilijne

Zapraszamy wszystkich doktorantów PG na okolicznościowe spotkanie wigilijne.

Odbędzie się ono w czwartek 15.12.2016, o 19:00 w DS 12 PG, przy ulicy Romualda Traugutta 115 w Gdańsku.
Formalnie są 63 miejsa, ale myśle że nawet z większą frekwencją jakoś sobie poradzimy. ;)

Jedzenia ze sobą przynosić nie trzeba (ale jak ktoś chce to można!), będzie catering.

Do zobaczenia! :)


Doktoranci na pokład

W tym roku zapraszamy wszystkich doktorantów Politechniki Gdańskiej na rejs morski na greckie Cyklady. Jak zwykle gwarantujemy niezapomniane chwile ciesząc się greckim słońcem na pokładzie jachtów oraz masą dobrej zabawy :) Nie może Was zabraknąć :)

TRASA

Nasz rejs trwał będzie od 17 do 24 września. Naszą przygodę rozpoczynamy w Atenach już w sobotę wieczór. Tradycyjnie jak to na rejsach bywa rozpoczniemy impreza powitalną, która postaramy zakończyć nim na jachcie zjawi się armator w celu dokonania check in. Po załatwieniu spraw bieżących oraz po podstawowym szkoleniu żeglarskim wyruszymy w morze. Zaczniemy prawdopodobnie od nocnego przelotu z Aten na Sifnos gdzie po długiej żegludze odpoczniemy w jednej z malowniczych zatok w północno zachodniej części wyspy. Na pierwszy portowy nocleg udamy się do Kamares w zachodniej części nowo odkrytego przez nas lądu ;). Z rana po uzupełnieniu zapasów i zwiedzeniu wyspy pożeglujemy w kierunku Paros i Naxos. Z uwagi na niewielką ilość czasu będziemy musieli zdecydować się na jedną z wysp. Ponieważ demokracja to najbardziej niesprawiedliwy system wymyślony przez człowieka, decyzję o kierunku żeglugi podejmiemy w oparciu o ślepy los. Kolejnym miejscem, do którego pożeglujemy będzie Mykonos lub Siros (tu również decyzje podejmiemy na miejscu biorąc pod uwagę preferencje załogi: Siros jest zdecydowanie mniej turystyczna niż Mykonos). Ostatnim przystankiem przed Atenami będzie Kea, Na której również postaramy się znaleźć jakiś spokojny port. Przedstawiony powyżej plan to oczywiście tylko wstępny zarys tego co wydarzy się we wrześniu. Dużym czynnikiem determinującym trasę rejsu będzie oczywiście pogoda i kierunek wiatru. Niemniej jednak postaramy się odwiedzić i zobaczyć jak najwięcej .
 

Ostateczna decyzja odnośnie trasy należy do kapitana i będzie zależeć od warunków pogodowych oraz od nastroju załogi.
 

JACHTY

Oceanis 473 i SUN ODDYSEY 37

KOSZT

1500 PLN koja + 120 EUR kasy jachtowej + cena przelotu do Aten

W ramach kasy jachtowej wliczone są: wyżywienie, opłaty portowe, ubezpieczenie kaucji, paliwo, sprzątanie jachtu.

Kontakt i zgłoszenia

Karol Pliszka 517 710 121, karol_pliszka@o2.pl

Tomasz Goluch 791 152 365, tomgoluc@student.pg.gda.pl

Galeria zdjęć


Doktoranci na Hipodromie!

SDPG organizuje dla doktorantów Politechniki Gdańskiej całodniowe wyjście rekreacyjno-sportowe na Hipodrom w Sopocie. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o pośpiech w zapisach. Szczegółowe informacje na stronie wydarzenia: https://doktorancinahipodromie.wordpress.com/zapisy/


Spotkanie Klubu Doktoranta: Korea Południowa. Po spotkaniu: idziemy do Polufki!

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania Klubu Doktoranta.Tym razem tematem przewodnim będzie:

Korea Południowa, jak wygląda tam system edukacji, doktoraty i trochę ogólnych informacji.

Środa, 03.02.2016, godz. 16:15, sala 402a Bratniak

HaRim Jang, doktorant z Korei , opowie nam o swoim kraju.

Po spotkaniu wybieramy się do Polufki.

Zapraszamy!!!


Spotkanie Klubu Doktoranta: jak zdobyć grant z NCN-u. Po spotkaniu: wyjście na pizzę :)

Serdecznie zapraszamy na cotygodniowe spotkania Klubu Doktoranta.Tym razem tematem przewodnim będzie:

JAK SKUTECZNIE APLIKOWAĆ O GRANTY Z NCN

Środa, 27.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Łukasz Gołuński opowie, jak wygrał stypendium doktorskie ETIUDĘ.

Po spotkaniu wybieramy się na pizzę do PRL-a.

Zapraszamy!!!


Spotkanie Klubu Doktoranta: staże i wakacje w USA, Kanadzie, Australii. Po spotkaniu: wspólne wyjście na planszówki do Polufki :)

Już w najbliższą środę Klub Doktoranta startuje z cyklicznymi spotkaniami w nowym roku. Tym razem będziemy poznawać:

STAŻE, STUDIA I WAKACJE
OD USA, PRZEZ CHINY AŻ PO NOWĄ ZELANDIĘ

Środa, 20.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Tym razem będzie o tym jak trochę odpocząć od tradycyjnego studiowania... Czyli jak sobie zorganizować wakacje w USA lub wyjechać na roczny staż do Kanady, czy też pracować tymczasowo w Australii bądz Nowej Zelandii.

Piotr opowie rowniez o możliwosciach studiowania za granicą i swoich doświadczeniach ze Stanów i nauce języka chinskiego w Państwie Środka!

Po spotkaniu udamy się do Polufki pograć troszkę w planszówki i wypić grzańca!

Zapraszamy i do zobaczenia!


Spotkanie Klubu Doktoranta: jak zdobywać stypendia? Po spotkaniu: wspólne wyjście na łyżwy :)

Już w najbliższą środę Klub Doktoranta startuje z cyklicznymi spotkaniami w nowym roku. Tym razem pod lupę bierzemy:

STYPENDIA DLA DOKTORANTÓW

- jak aplikować, gdzie i kiedy szukać, kruczki i haczyki -

Środa, 13.01.2016, godz. 16:15, sala 407/408 OiO

Po dawce wiedzy naukowej bierzemy łyżwy i wybieramy się na Lodowisko Miejskie. Wejście 17:30 więc zawsze można dołączyć, niekoniecznie będąc na spotkaniu.

Zapraszamy i do zobaczenia!


Doktoranckie spotkanie wigilijne

Klub Doktoranta PG we współpracy z Uczelnianą Radą Doktorantów oraz Radą Mieszkańców DS12 mają przyjemność zaprosić wszystkich doktorantów oraz mieszkańców DS12 na

SPOTKANIE WIGILIJNE

10 grudnia (czwartek) o godz. 20:00

w akademiku DS12, ul. Traugutta 115A (sala integracyjna, poziom -1)

 

W miarę możliwości prosimy o przygotowanie posiłku we własnym zakresie, wszystkim będziemy się dzielić na zasadzie szwedzkiego stołu, można przynieść również soki/napoje, ciastka czy chleb.

Podczas spotkania wigilijnego będzie także szansa by wesprzeć akcję "Szlachetna Paczka" (organizowaną przez Klub Doktoranta PG we współpracy z uczelnianą organizacją GDAKK), która skupia się na zbiórce datków pieniężnych, produktów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności oraz chemii gospodarczej. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy :)

Do zobaczenia!


Spotkanie Klubu Doktoranta PG

Uczelniana Rada Doktorantów zaprasza wszystkich doktorantów na spotkanie "Klubu Doktoranta PG".

Miejsce: Sala konferencyjna na parterze Akademika DS 12, ul. Traugutta 115A
Rozpoczynamy o 20:00 w czwartek (3.12.2015).

Celem klubu jest pełna integracja środowiska doktoranckiego na Politechnice Gdańskiej.

Chcemy aktywnie wspierać inicjatywy polepszające warunki funkcjonowania naszej samorządności i studiów doktoranckich na PG.

Masz propozycje zmian, przyjdź, podyskutujmy.

Do zobaczenia!


Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 dla doktorantów Politechniki Gdańskiej


Zapisy na Basen semestr zimowy 2015/2016

Samorząd Doktorantów umożliwia, pierwszym trzydziestu doktorantom Politechniki Gdańskiej którzy się zgłoszą, zakup karnetu na basen po preferencyjnej cenie 80 zł za 20 wejść.

Wejścia odbywają się w niedziele o 17:00 (do 17:40), w okresie od 04.10.2015 do 28.02.2016 z przerwami w dniach: 1.11.2015r., 27.12.2015r..

Rezerwować karnet można porzez formularz.

Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, karnety można odebrać w Bratniaku pokój 211, w godzinach otwarcia kasy (od 10:00 do 15:00). Nie jest wymagany odbiór osobisty.

Karnet jest ważny już od najbliższej niedzieli (04.10.2015).

Nieodebrane karnety do 7.10.2015 przypadną kolejnym osobom na liście w przypadku większej liczby chętnych.


Wydarzenia spoza PG

Grupa PGE poszukuje innowacyjnych rozwiązań – konkurs „Energia Innowacji”

Szanowni Doktoranci,

PGE Polska Grupa Energetyczna SA poszukuje innowacyjnych doktorantów do współpracy. Planowane jest spotkanie reprezentantów Departamentu Rozwoju i Innowacji PGE z zainteresowanymi. Zgłoszenia proszę kierować na agnieszka.klej@pg.gda.pl (w temacie wiadomości: PGE) do dn. 10 marca br.

Zwracamy uwagę, że grupa PGE poszukuje również doktorantów z zakresu zarządzania czy informatyki!

W ramach spotkania zostaną zorganizowane warsztaty dotyczące zarządzania projektem oraz współpracy z biznesem.

Ponadto, nawet 80 000 złotych mogą otrzymać łącznie zwycięzcy II edycji konkursu „Energia Innowacji” organizowanego przez Fundację PGE. Do konkursu można zgłaszać innowacyjne projekty z obszaru działalności Grupy PGE. Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie.

Konkurs przeznaczony jest dla młodych naukowców – doktorantów i doktorów do 10 lat od obrony rozprawy doktorskiej.

Zgłaszane przez nich rozwiązania powinny dotyczyć obszarów działalności Grupy Kapitałowej PGE, czyli:

  • wydobycia i wytwarzania,
  • energetyki odnawialnej,
  • dystrybucji lub sprzedaży energii elektrycznej.

Każda linia biznesowa wyznaczyła 3 tematy konkursowe – realne wyzwania, dotyczące jej działalności.

Prace konkursowe zgłaszać można do 20 marca 2017 roku. Więcej informacji >>> na stronie programu.


Akademia filmowa dla doktorantów

W roku akademickim 2016/2017, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym UG odbędą się zajęcia pt."Akademia Dokumentalna" skierowane do doktorantów - także do wolnych słuchaczy spoza Uniwersytetu Gdańskiego. Program z cyklu „Oblicza człowieka w filmie” obejmuje projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych oraz dyskusje. Wybitne, nagradzane na światowych festiwalach filmy podejmować będą tematykę ludzi i ich postaw wobec przemocy, wojny, ekologii, ekonomii, polityki, choroby, rodziny, miłości czy wolności. W programie znalazły się filmy o tematyce obejmującej jak najwięcej kontekstów związanych z człowieczeństwem, dotykającej problemy jednostki i społeczności w wielu zakątkach globu.

Podczas zajęć realizowanych w ramach projektu „Akademia Dokumentalna” przewidziane są spotkania z wieloma ciekawymi twórcami filmowymi oraz specjalistami poruszanej w filmie tematyki. Zajęcia poprowadzi wykładowca i praktyk, filmoznawca Marcin Borchardt. Trzygodzinne zajęcia połączone z projekcją filmu będą odbywać się wewtorki w auli 1.43 Wydz. Fil. UG o godz. 16.45. 

Szczegóły projektu i warunki uczestnictwa>>>