Budżet obywatelski PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-11-19

Budżet obywatelski PG

baner budzetu obywatelskiego

Zagłosuj na projekty do budżetu obywatelskiego PG 

Pokój do D-learningu, ogród zimowy-kawiarenka, wyposażenie mobilnego warsztatu kół naukowych, a może stacja ładowania pojazdów elektrycznych lub przesyłkomat? To tylko część projektów zgłoszonych przez studentów i pracowników, które wezmą udział w głosowaniu w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej. Głosowanie odbędzie się w dniach 16-23 listopada.

W ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego PG zgłoszone zostały łącznie 24 projekty. Po weryfikacji zakresu, budżetu, lokalizacji i zgodności z przepisami utworzono wstępną listę projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Wśród projektów dopuszczonych do głosowania znalazło się 6 projektów studenckich i 9 pracowniczych.

Z opisem projektów można zapoznać się tutaj: pracownicze oraz studenckie.

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu zostaną wpisane do budżetu Politechniki Gdańskiej i będą zrealizowane do końca 2021r. Na realizację projektów, podobnie jak w latach poprzednich, przeznaczono w sumie 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł będzie stanowić budżet na projekty pracownicze, a 150 tys. zł – na projekty studenckie.

W ramach poprzednich czterech edycji BO PG do realizacji przeznaczonych zostało 13 projektów pracowniczych i 17 projektów studenckich. Na ich realizację przeznaczono w sumie dwa miliony złotych. W ramach ubiegłorocznej edycji BO PG obecnie realizowane są takie projekty, jak m.in. odnowienie wysłużonego sprzętu w OWPG Czarlina, szatnie przy boisku piłkarskim i automaty ze środkami higienicznymi w największych budynkach PG.

Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.

Harmonogram budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2021:

  • 16 listopada, od godz. 0.00 – rozpoczęcie głosowania
  • 23 listopada, do godz. 23.59 – zakończenie głosowania
  • 30 listopada, po godz. 12.00 – ogłoszenie listy rankingowej projektów
  • 7 grudnia, do godz. 12.00 ­– termin składania pisemnych odwołań
  • 14 grudnia, po godz. 12.00 – ogłoszenie ostatecznej listy projektów do realizacji
  • styczeń-grudzień 2021 – realizacja zwycięskich projektów

Szczegółowy harmonogram dostępny jest [tutaj].

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z BO PG można znaleźć [tutaj].

25 wyświetleń