Znamy laureatów uczelnianego etapu Konkurs Czerwonej Róży 2024
Reprezentantem Politechniki Gdańskiej w kategorii Najlepszy student będzie Tomasz Ciborowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. W kategorii Najlepsze koło naukowe naszą uczelnię będzie reprezentować Koło Naukowe "Materiały w Medycynie" z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.
Inż. Tomasz Ciborowski - Najlepszy student
Tomasz Ciborowski jest studentem 5. roku budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Od maja 2022 r. jest uczestnikiem trzech projektów badawczych w ramach programu IDUB Plutonium Supporting Student Research Teams. Efektem prac w projekcie "Zintegrowana diagnostyka obiektów zabytkowych z zastosowaniem metody georadarowej i termograficznej" (kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Magdalena Rucka) jest współautorstwo publikacji naukowej w czasopiśmie Wiadomości Konserwatorskie oraz wyróżnione wystąpienia na Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej KOMBOferencja 2023 i IX Sesji Studenckich Kół Naukowych w Szczecinie. Od czerwca 2022 r. pełni funkcję wiceprezesa Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji KOMBO, z którym organizuje szereg wydarzeń o charakterze naukowym i popularyzatorskim, konkursy konstruktorskie i dodatkowe zajęcia wspomagające dla studentów. W maju 2023 r. otrzymał stypendium IDUB Actinium Supporting Most Talented Candidates dla studentów studiów stacjonarnych II stopnia. W listopadzie 2023 r. uzyskał Indywidualne Studia Badawcze, a miesiąc później projekt badawczy w ramach konkursu IDUB Radium Learning Through Research Programs pod nazwą "Metamateriały mechaniczne wytwarzane w technologii druku 3D". Od stycznia 2023 r. pełni funkcję ambasadora firmy Pekabex na Politechnice Gdańskiej. W marcu br. wstąpił w poczet członków Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.
Pasjonat nauk przyrodniczych, zwłaszcza mechaniki konstrukcji, teatru, ogrodnictwa i pszczelarstwa. W wolnej chwili pisze wiersze, pełni posługę lektora w kościele oraz spędza czas na majsterkowaniu w warsztacie."
Koło Naukowe "Materiały w Medycynie" - Najlepsze koło naukowe
e) projekty studenckie – koło współpracuje z naukowcami w projektach dotyczących biomateriałów. Wśród realizowanych projektów wymienić można: Opracowanie nowego wstrzykiwalnego ceramiczno-polimerowego cementu kostnego, Opracowanie antybakteryjnej modyfikacji kleju kostnego przeznaczonego do mocowania implantów w kości oraz Zastosowanie utleniania plazmowego (MAO) w celu poprawy bioaktywności stopu tytanu do zastosowania na implanty obciążalne.
W etapie uczelnianym konkursu wzięli udział:
Wybieramy najlepszego studenta lub studentkę oraz najlepsze koło naukowe. Rozpoczęła się kolejna edycja prestiżowego wydarzenia z bogatymi tradycjami organizowanego przez Stowarzyszenie Czerwonej Róży. Co roku, statuetka trafia do rąk wybitnych i wyróżniających się swoimi osiągnięciami studentów oraz kół naukowych.
Głównymi nagrodami w konkursie są:
- w kategorii „najlepszy student” - samochód osobowy
- w kategorii „najlepsze koło naukowe” – kwota 15 000 zł.
Rozstrzygnięcie konkursu odbywa się w dwóch etapach: uczelnianym i ogólnym. W tym roku etap ogólny odbywa się Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.
Kto może wziąć udział w konkursie?
- Każda osoba studiująca na drugim stopniu kształcenia w PG, która uzyskała wysoką średnią ocen za wyniki w nauce, ma osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe, jest aktywna społecznie oraz potrafi zaprezentować się przed komisją konkursową.
- Każde aktywnie działające Koło Naukowe.
Termin składania wniosków: do 18 marca 2024r.
Miejsce: Dział Spraw Studenckich PG, Budynek Bratniak, pok. 212-213
Kontakt do Koordynatora PG: kierownik DSS, Pani Anna Klimczyk, mail: anna.klimczyk@pg.edu.pl
Link do strony Konkursu: http://czerwonaroza.org.pl/konkurs
Przydatne dokumenty
Harmonogram Konkursu
Formularz zgłoszeniowy student
Formularz zgłoszeniowy koło
Regulamin Konkursu